Біженці у Шполі: Крим забрали, слава Богу Кримки залишилися

«Крим забрали, слава Богу Кримки залишилися», – кажуть біженці з міста Луганська. Адже в селі Кримки, що на Шполянщині знайшли пристанище більше пів сотні людей єврейської національності, які раніше проживали в Луганській області. Завдяки підтримці єврейської общини для них на базі дитячого табору «Олімпія» створені всі умови, щоб перебути лихо війни.

Є серед біженців і пенсіонери, тому був цілком виправданий приїзд до них представників місцевої пенсійної служби, а саме начальника управління Пенсійного фонду Бориса Курінного, його заступника Галини Маньківської та начальника відділу соціальних допомог управління соцзахисту райдержадміністрації – Валентини Малахової. Пенсійники розповіли присутнім про порядок виплати пенсій та відповіли на запитання, що хвилювали переселенців.

«48 років я прожила в Луганську, а Путін нас вигнав з рідного міста, – бідкається Ірина Абрамівна Лойсман. – Добре, що хоч на Шполянщині знайшли ми прихисток і чуйне ставлення, особливо соціальних працівників.» Людям знесиленим війною відтепер не потрібно добиратися в Шполу для оформлення пенсії, адже представники пенсійної служби на місці їх тимчасового проживання прийняли необхідні заяви та наявні документи. Слід зауважити, що на даний момент в Шполянському районі проживає 96 отримувачів пенсій зі східних областей. Пенсії переселенцям виплачуються вчасно без затримок за додатковими відомостями. Хоч окремі пенсіонери втратили під час евакуації свої документи пенсія призначається їм за електронними справами, які надходять оперативно.

«Ми діти війни, – розповідає Іван Петрович Шварцман, – нажаль і наші діти, які теж тут проживають, потрапили під її вогонь. Якщо хтось думає, що в Луганьську пройшов правильний референдум – це не так. Не більше 30% віддали свої голоси за ЛНР, решта голосів підтасовані.» За словами переселенців в окупованому Луганську немає води, світла, газу, щоб приготувати їжу людям доводиться на вулиці під обстрілами палити багаття, щоб приготувати собі їжу. Так звана самооборона ЛНР обстрілює «Градами» дитсадки, школи, житлові масиви, щоб дискредитувати українську армію в очах луганчан.

Луганчани дякували представникам соціальних служб, що вони не залишають їх на одинці з бідою, а навпаки постійно допомагають і оперативно вирішують всі питання.
На підтримку єдиної України вимушені переселенці вивісили жовто-блакитний прапор і на останок додали: «Скільки б росіяни не намагалися розірвати на шматки нашу батьківщину – ми неподільні, а життя своє хочемо прожити в незалежній Україні, вільній від окупації та сепаратизму».

Прес-служба управління Пенсійного фонду в Шполянському районі // sh.ckpfu.gov.ua

Опубліковано у Новини, Статті. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Біженці у Шполі: Крим забрали, слава Богу Кримки залишилися

  1. OpenID عبدالله ليبرمان коментує:

    таки да)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *