Черкаська область: підприємців Шполи жорстко попередили

Служба у справах дітей Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади повідомляє про відповідальність, яка передбачена за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам до 18 років, у тому числі поштучно тютюнових виробів.
Так, відповідно до ст. 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:
– особами, які не досягли 18 років;
– особам, які не досягли 18 років;
– у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
– у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
– у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
– з торговельних автоматів;
– на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);
– поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
– у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
– з рук;
– у невизначених для цього місцях торгівлі.
Заборонено продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.
Водночас на період проведення масових захо¬дів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністратив¬ної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкоголь¬них, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових ви¬робів.
Також продавець пива (крім безалко-гольного), алкогольних, слабоалко-гольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), ал¬когольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші докумен¬ти, що підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виник¬ли сумніви щодо досягнення по¬купцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин сто¬лових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання засто¬совуються фінансові санкції у ви¬гляді штрафів у разі порушення вимог ст. 153 цього закону у роз¬мірі 6800 гривень.
Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно ч.3 статті 156 КпАП (від 7 грудня 1984 року №8073-X, редакція від 16.05.2017 року), а саме: до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 510 грн. до 1700 гривень.
Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.
Як інформує прес-служба Шполянскої міської територіальної громади, – до підприємців звернулись з проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям.