В Шполянському районі проведено урочисте вшанування пам’яті Героїв Крут

В Шполянському районі проведено урочисте вшанування пам'яті Героїв Крут

29 січня 2019 року Україна відмічає 101 річницю бою під Крутами. Цей бій для українського народу став символом проявлення героїзму, жертовності українців, коли вони вступають у боротьбу за незалежність.

Президентом України Віктором Ющенком наприкінці січня 2007 року було підписано Указ “Про вшанування пам’яті Героїв Крут”.

Бій під Крутами стався 29 січня 1918 року. Події відбувалися на залізничній станції поблизу селища Крути між більшовиками, якими керував Михайло Муравйов та 300 київськими студентами, що стали на захист підступів до Києва. Вони ціною свого життя змогли на два дні зупинити наступ лютого ворога.

Бій під Крутами – символ боротьби за незалежність та свободу, яку на протязі великого часу в своїй історії, виборює українська держава та її народ.

В школах Шполянського району в цей день відбулися заходи, які присвячені вшануванню пам’яті загиблих героїв. Разом з Іриною Ванниковою, яка є керівником проекту МХП, проведено захід в Мар’янівському будинку культури. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці зробив допис Олексій Пірогов.