Пандуси для інвалідів у Шполі: кількість не означає якість

За останні двадцять років у центральній частині м. Шпола стали більше будувати пандуси до будівель громадського користування. Але, на жаль, кількість не означає якість.

Наведу приклади пандусів побудованих максимально близько до архітектурних  норм будівництва і відверто «провальних», що будувались для галочки.

№1 Пандус та адаптаційні заходи біля приміщення пенсійного входу.

Кут пандусу близький до ідеального, зручні поручні і не дуже слизька плитка. Біля дверей зроблена кнопка виклику (фото нижче). Двері досить широкі для проїзду навіть ричажних дорожніх візків та відкриваються у потрібному напрямку. Відсутні високі пороги.

Едине зауваження – відсутність позначок на нижніх і верхніх  східцях  біля дверей, маркування шрифтом брайля поручнів на поверхових сходах для осіб з вадами зору. Відсутній звуковий сигнал для орієнтування на вхідні двері.

№2
Центральна аптека

Найперший пристойний пандус, що був побудований у місті близько 8 років назад. Як на мій погляд, він навіть прикрасив будівлю. Кут нахилу теж майже ідеальний. Покриття не слизьке. Двері теж відчиняються від пандусу. Невеличкі недоліки: трохи завузькі двері і високий поріг біля дверей.
Адаптаційні засоби для слабозорих також відсутні.

№3
Приміщення адміністрації

На пандусі перевищено кут нахилу. Перевищення не критичне, але самостійно піднятись інваліду на візку дуже тяжко. Покриття досить слизьке, тому можуть виникати проблеми у зимовий час. З дверима і порогами проблем не має. Адаптація для незрячих відсутня.

№4
Магазин «Центральний»

Пандус і двері близькі до архітектурних норм і цілком придатні до використання.  Але у продуктовий відділ вхід для візків неможливий через поставлений турнікет.

№ 5
Магазини «Свіжина» і «Квіти» (сусідній магазин)

 

 

Пандуси для інвалідів у Шполі: кількість не означає якість

Пандус – лопата  цементу який осипається. Але цілком придатний до використання. Двері, відкриваються в потрібний бік, мають хорошу ширину. Пороги відсутні.

№6 РАКС

Пандус середньої якості (звичайний цемент). Але не слизький і нормального нахилу. Двері відкриваються на пандус, але досить широка площадка дозволяє зманеврувати.

№7

Кінотеатр «Космос»

Пандус зроблено з чорного воду. Якість відносно непогана, як по куту нахилу, так і по матеріалу. Напружує те, що для того щоб відкрити ці двері, треба гукати з парадного воду працівника закладу. Хоча, впринципі, раз-два у рік (коли там йде пристойний фільм чи концерт) можна й гукнути.

Адаптації для незрячих немає.

До нормальних пандусів можна віднести  також пандуси до магазину АТБ, до аптеки і кафе «Зустрічь» (один пандус на 2 заклади). Більш-менш пристойний пандус до Центру зайнятості (перевищений кут нахилу і слизьке покриття) і магазин «Наша ряба», що біля колгоспного ринку (незручне розміщення дверей).

Рейтинг провальних пандусів:

Самий безглуздий пандус зроблено до банку що в приміщенні колишньої Швейної фабрики. Я не знаю, що задумували будівельники вкладаючи на східці 2 кутника під кутом 40-45 градусів. Жоден інвалідний візок не влазить у зазначені рейки навіть двома колесами. Легше винести двом помічникам візочника «в ручну», ні також у двох пхати по цьому лижному трампліну. Подібний пандус зроблено також до стомат поліклініки.  Далі «відчепні» пандуси з коментарями.

Дуже вузька площадка  перед дверима. Візочник на ричажному чи електровізку не зможе звернути в двері.

 

 

 

Таж проблема + двері відкриваються в бік пандусу.

 

 

 

 

Дуже круто, неякісний цемент, ще й яма посередині.

 

 

 

 

До цього списку  можна додати пандус у районній поліклініці, який вже давно потребує капітального ремонту.

Місць де пандуси та інші адаптаційні пристрої відсутні перераховувати я не буду тому, що їх зроблено тільки 20% від потреби людей з інвалідністю. В тому числі відсутні заїзди на тротуари в місцях пішохідних переходів (що за 10 років моїх прохань давно можна було б зробити під час планових дорожні робіт). Навіть не плануються пандуси до житлових багатоповерхових будинків.

Голова Шполянського міського осередку Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів Ірина Латишева

4 коментарі до “Пандуси для інвалідів у Шполі: кількість не означає якість

 • 15.01.2015 о 12:00
  Permalink

  У “Авалі” вже давно ремонт зробили, а ви тільки проснулись. Двері тепер відкриваються так, як треба.

 • 20.01.2015 о 18:30
  Permalink

  Ситуація набагато гірша, в адміністрації підніматись пандусом навіть здоровій людині важко піднятись, а в АВАЛІ як був слизький підйом так і лишився, там тільки лижний спуск робити в тому банку.

  • 07.02.2015 о 22:26
   Permalink

   Спасибі зарозуміння ситуації. Складно боротись за права інвалідів при повній зневірі самих інвалідів щось змінити і інертності. А влада (принаймі до цього дня) користувалась сталінським гаслом “Немає людини – немає проблеми”, тобто інваліди по місту не ходять, значить їм і не потрібні адаптаційні зручності: пандуси, кнопки виклику, автобуси з трапами для в’їзду візків та інше… Я зробила лише маленький зріз по проблемі пандусів в центрі міста, але така ж, якщо не гірша, ситуація на околицях та по селах. Є чимало проблем у сімей з дітьми інвалідами, у незрячий та глухих…
   Якби інваліди усіх нозологій піднялись одним “фронтом” зробити щось масштабне і корисне було б набагато простіше…