Черкащина: у Шполянському районі знищують пам’ятку вітряного млинарства

Внаслідок бездіяльності влади дуже скоро у селі Лебедин Шполянського району може бути повністю зруйновано старовинний вітряний млин. Про це інформує кореспондент Інтернет газети «Шпола онлайн».

Вітряний млин, який є прикрасою села і приваблює багатьох туристів, виглядає жалюгідно і стрімко руйнується. Влада нічого не робить для його порятунку, що виклинає невдоволення місцевої громади.

 

60 коментарів до “Черкащина: у Шполянському районі знищують пам’ятку вітряного млинарства

 • 22.08.2014 о 14:29
  Permalink

  На що дивляться органи місцевого самоврядування ? Де сільський голова ? Де ті що окупували район , де Кравченки ? Де громада села ? Даний млин, я пам”ятаю з дитинства, як був не доглянутим тридцять років назад, так і зараз. Історична пам”ятка була тільки на бумазі!

   • 22.08.2014 о 14:58
    Permalink

    А ти хто, по життю такий умняк За ? Ти відгулявся на Кукурузі.,і думаєш що зможеш захистити весь Шполянський бедлан діячів ! Дивись бо твою робяку, порвемо на пиз….ку !

    • 22.08.2014 о 15:21
     Permalink

     ))) В тебе або хуй довгий, або майка коротка. Суперклеем очко собі заклей шоб часом Кукуруза не встромив ато він там багато вже кого отімел!

     • 22.08.2014 о 18:51
      Permalink

      А ти ЗА просто пиздюк, тобі дійсно треба шоб Кукуруза, порвав жопу на німецький флаг серед площі, а він це може !!!

     • 22.08.2014 о 19:11
      Permalink

      А руки в тебе не трусяться !??? І взагалі твоя манєра письма мені нагадує Пірогова бувшого Голову РДА то підар ще той ти часом не він ???

     • 22.08.2014 о 20:15
      Permalink

      ЗА кукурузу, хіба я похожий на маклуху, яким чотири роки витирали ноги хто хотів, особливо такі підори як ти, іспользували його як гандона ? Через таких горе руководітелей, та таких дятлів як ти Шполянському району сниться пизденько ! А ті горе діячі, яких ти захищаєш наживаються на людському горі, і стають міліонерами ! І третя кров буде проливатися твоя і твоїх діячів, люди заберуть своє, розкуркулення незагорами !

     • 22.08.2014 о 21:16
      Permalink

      Тобто шановний Рембо ми йдемо до нового коунізму, розкуркулення, це ж методи комуняк! Так, а шо Ви проти них так перли Леніна знесли, зрозуміло одне гроші гроші і щераз гроші, а не чесніть і справедливість.

     • 22.08.2014 о 21:30
      Permalink

      Шановний Ігоре, землю і майно потрібно було поділити справедливо, а незаграбастати в одні руки і за рік стати міліонерами і царями, а селянам кидати кістки, навідь на паї давати мусор !

     • 22.08.2014 о 23:07
      Permalink

      О вже й Пірогов не такий!!! Рембо ти оприділись. А то ти шось почав крутити не в ту “степь”.

    • 22.08.2014 о 23:30
     Permalink

     Форд, для мене ніколи Гребінюченки, Пірогови, Струки, Черевки не були – такими. Не були керівниками, які могли зробити лад в Шполянському районі, і зробити добро для жителів, окрім розвести бардак і корупцію в районі, сприяти народженню царьків типу Фредеріків,Кравченків,Ляшенків,Фоменків,Гончаренків !Бюрократів хабарників типу Павлова, Гребінюченка, Пустовіта !

     • 23.08.2014 о 22:43
      Permalink

      А хто – “такий” для тебе.?

 • 22.08.2014 о 14:56
  Permalink

  А ще був у нас в районі голова адміністрації Черевко , який родом з Лебедина. Але за киданнями яєць по міністрах, не було часу привести до порядку вітряк і бур’яном посередині села. По всьому районі амброзія вища за людей

 • 22.08.2014 о 16:09
  Permalink

  В Соболівці і капустиному,головихи попродали вітряні млини,а грошики в карман положили!!!Де прокуратура,і МВС?!Може кукуруза в Лебедині відбудує млин,він же великий став меценат!Його не нахвалять!

 • 22.08.2014 о 17:25
  Permalink

  На Кравченку там тримається все село, він багатьом допомагає, знаїмо і про його допомогу на АТО, але не всім потрібно допомагати… А ЩО? крім Кравченка в Лебедині ніхто не проживає? А пан ПЛАХУТА не з Лебедина випадково? за черевка з тімохою, мови нема, позор всього району. А місцеві козаки разом з Осаулою чому не дбають про збереження пам’ятників старовини свого села? і чи знають ці козаки історію козацтва і свого села? Для чого вони були створені? ( спрос з козаків повинен бути більший, на те він і козак.)Можливо для того щоб клянчити гроші в таких як Кравченко. А за ЩО, пан Рудас як голова отримує зарплату кожний місяць? чи то держава йому їх просто так дає. А що громаді села БАЙДУЖЕ, що робиться в їхньому селі, чи вони чекають що з Києва хтось приїде і полагодить млин, а скинутися по п’ять гривен- “СЛАБО”, і вирішить цю проблему, чи Ви шановні привикли тільки клянчити, бо своїх Вам шкода.

  • 22.08.2014 о 17:43
   Permalink

   Совітую тобі Їблан Сірко влаштуватись на роботу до Кукурузи там платять нормально в сезон заробиш грошей і відремонтуєш там платять нормально Кукуруза сам говорив.

  • 22.08.2014 о 23:46
   Permalink

   Це не моя справа але коль ви мене сюда вже вмішали , то можна і я слово скажу??? Я думаю що треба громаді села зібратись обговорити , Вітряк майно села значить всіх людей!!! Щоб кожен селянин виділив із свого бюджету по кілька гривень , а що не хватить , попросити допомоги у Дмитра Вікторовича він щира і розумна людина!!!! Бачучи що вся громада села прагне відновити Вітряк , він допоможе!!!!! І тоді люди самі відремонтують Вітряк, і нетреба буде лаятись тут, нетреба показувати хто який розумний,і у кого як підвішений язик!!!! На сьогодні в Украіні тяжке становище, а ви тут один одного принижуєте!!! Е прислів’я ,,,, гуртом дядька краще бить!!! Мое прохання всим учасникам форуму і порада ОБЕДНУВАТИСЬ треба!!!!!!!! Шукати у кожній справі спільників!!!! І тоді Українському народові буде набагато краще жити!!! Ми щам живемо як ті собаки, і доки ми так будем жити , доти нас будуть принижувати і на нас будуть нападати і обіжати!!!!

 • 22.08.2014 о 17:30
  Permalink

  Все понятно. Пан Іван Сірко Кравченку оди виспівує, що Кравченко селянам багато платить чи тільки тобі????прихвостень

  • 28.08.2014 о 18:21
   Permalink

   А Іван Сірко Часом не новоприставлений Сірожа Струк, по якому відкриті кримінальні справи за Липянську землю!!?? Який після звільнення з роботи був прийнятий на роботу до Кравченка !!! Сука ти Сірожа Струк.

 • 22.08.2014 о 17:40
  Permalink

  то хай іван сірко візьме у кравченка 200 га землі і відремонтує вітряк а решту грошей роздасть селянам, а то Ляшенко не такий, Ржевський не такий, Фредерік не такий, Гончаренко не такий, а Кравченко самий кращий. Понятно чий заказ.

 • 23.08.2014 о 16:13
  Permalink

  Я візьму у тих , хто обікрав селян, продовжує обкрадати, і вважає їх ЗА БИДЛО І ЗА РАБІВ, і вони (селяни) самі візьмуть те що їм належить, і при цьому кожний плюне своєму пану В МОРДУ. Так робив ІВАН СІРКО в сімнадцятому столітті, якому сьогодні в Харкові відкрили пам’ятник. СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА КОЗАКАМ ЩО БОРОЛИСЬ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ!

 • 23.08.2014 о 19:12
  Permalink

  пани лаються а в рабів лоби тріщать. влад ляшенка вихваляє а якийсь серьожка любить кравченка. і хто з вас розумний хлопці1

 • 23.08.2014 о 19:44
  Permalink

  Справа не в тому що якийсь Іван Сірко тобто Серожка херить Ляшенка, Гончаренка, Фредеріка всіх короче. Справа в тому що він вихваляє одного Кравченка, а перед цим хвалив Бобова . Думаєш нікому нічого не ясно????вибори на носі чи що ?

  • 23.08.2014 о 20:12
   Permalink

   а хоч і вибори – чого тобі бояться. якщо ви чесна і порядна людина вам знову люди довірять. бобова вже точно не виберуть. я взагалі диву даюсь як можна було за нього голосувать. і всі великі пани мені взагалі по барабану. ляшенко твій бос то він для тебе як батько рідний а хтось дякує кравченку чи французу. а хтось кляне їх. ти серожі нічого не докажеш а він тобі. а який це серьожа1

 • Сповіщення:У Лебедині старовинний млин — на межі руйнації | Про Головне

 • 24.08.2014 о 17:55
  Permalink

  Мав вчора розмову з паном Рудасом ( голова села) то він говорить що ВІТРЯК то не наш, так як він за межами села. Виявляється що він нічійний, і нікому не шкода що пропадає шматочок нашої історії. Ті що ти ВАСЯ говориш були в Соболівкі І Капустиному також мабуть були “НІЧІЙНІ” то на них чи то голови цих сіл, чи хтось хто має до цього відношення, можливо Діма Вовк добре заробили. ДАЮ ПІДСКАЗКУ ТИМ ХТО ХОЧЕ ЗАРОБИТЬ “НА НІЧІЙНОМУ”, коло кінотеатра хтось поставив залізний великий кіоск, говорять що навіть зверталися в мілцію щоб ті знашли власника щоб той (власник) його з туда забрав,так як нема ніяких документів про дозвіл на його встановлення. Хто бажає, може забрать його і здать на металолом, тому що йому там не місце, заробляйте на “НІЧІЙНОМУ”!!!

 • 25.08.2014 о 12:03
  Permalink

  Шполянщина, а зокрема Лебедин ввійшли в історію вже завдяки своїм людям, історії, яку творять люди і великому Кобзарю. Коли сучасність бореться з минулим, страждає майбутнє.
  Немає значення, хто і скільки заробляє, має значення, що вже давно треба було створити фонд по збереженню історичної спадщини і брати внески з підприємців, по мірі їх заробітків.
  А то податкова закриває очі на несплату податків такими як Ляшенко, Молочко, Ржевський, Романенко та і інші не краще, Прокуратура закриває очі на незаконне а саме несанкціоноване використання земель сільськогосподарського призначення, що фактично дозволяє по кожній сільраді недоплачувати в місцеві бюджети до 300 тис грн щорічно, а то і більше. А в результаті недофінансування шкіл, лікарень і історичних памяток.
  А будьяка допомога від підприємців видається за велику акцію, а насправді, це лише маленька толика того, що вони недоплачують державі.

 • 25.08.2014 о 13:10
  Permalink

  Це питання до податкової і до нього особисто. Можу говорити тільки про документаль підтверджену інфу. Як буде ще якась, дам знати.

 • 25.08.2014 о 13:12
  Permalink

  Ліна Борисівна я думаю що ви краще знаєте за податкову. Ви ж в частині махінації найкраща. І до Лебедина ви маєте не останнє відношення

 • 25.08.2014 о 13:13
  Permalink

  Брусліновський до речі теж. Правда він вже під Ляхом а Романенко тільки готується лягти в це ж болото… договора готуються про злиття..

 • 25.08.2014 о 13:51
  Permalink

  Ліна Борисівна я думаю що ви краще знаєте за податкову. Ви ж в частині махінації найкраща. І до Лебедина ви маєте не останнє відношення????

 • 25.08.2014 о 14:21
  Permalink

  До речі хто крім Ляшенка займається газифікацією сіл і побудував церкву???? А ви Ліна Борисівна зібрали вже у Скотареве і Соболівці урожай??? Доречі навчіться у Ржевського як забезпечувати людей робочими місцями. Шарлатанка!!!!

 • 25.08.2014 о 15:02
  Permalink

  Вас щось ДУЖЕ сильно турбує в чужому городі….. треба в свій частіше навідуватись, тоді не буде часу на сусідів заглядати…. а то я дивлюсь що зарплату свою добре відпрацьовуєте. І про Ляшенка, і про Ржевського, і про Ліну Борисівну….. ну про всіх, а про себе? Народився, відпрацьовував і помру?
  Ржевський вже перевірив сплату податків у Молочка? Навчився підробляти підписи як Ляшенко? Красти чужі врожаї? Ви спитайте їх пайовиків, чи вони щасливі? І чи можуть свою землю забрати? Які власникам паїв виставляються рахунки, в разі якщо ті пробують забрати землю як. уди за гроші приймють рішення на користь не власника землі а мільйонера, який грабує. До речі про Лебедин. Вора була зустріч з пайовиками звідти. Просять допомоги правовиків, щоб вийти від відомих орендарів:-) хлопці! Все буде добре, розважаємось далі. Ваша возня в Києві декому дуже подобається! А головне, ваші мільйонери на решалово трохи таки тратяться…. правда не завжди помагає:-):-):-):-):-):-)

 • 25.08.2014 о 15:23
  Permalink

  Інтересно, а скільки традиціі заплатили в цьому році податків, чи вони ще не зібрали урожай????? Їх Ржевський ганяє під полями як даних собак. Тому й не встигають виконати обов’язок перед державою. Ідьте в Донецьк на сторону сепаратистів. Ви від них нічим не відрізняєтесь

 • 25.08.2014 о 15:26
  Permalink

  Шановна “kraika” про який фонд Ви говорите? Ви подивіться на депутатів райради, хіба вони можуть щось створити? А це ще щоб і самим туди гроші давать. А що вони зробили для людей? Для себе ТАК!, адля людей нічого, як приклад депутат Гончаренко. Що стосується ВІТРЯКА то д’якуючи ШПОЛА ОН-ЛАЙН про його стан стало відомо на всю область, і як повідомили сьогодні з Лебедина, найближчим часом йому буде зроблений ремонт. Але чому саме цей САЙТ повинен привертать увагу до цієї проблеми? Чим займається Діма Вовк який в районі відповідає за культуру і історичні пам’ятники? Чи він зарплату отримує за щось інше? Можливо він не відповідає цій посаді! МОЖЛИВО не відповідає своїй посаді і керіник податкової (депутат міської ради) який погано бачить несплату податків великими ГОСПІДАРАМИ, ( можливо не вміє рахувати) але як можна не бачите те що майже у всіх магазинах які не мають ліцензії на алкоголь і тютюн у всіх магазинах району ці товари продаються з під прилавка. А міліція не бачить що продавці цих магазинів продають це все ЗЛО неповнолітнім. (за це штраф 6800 і аналювання ліцензії якої в них нема). НЕ ЧУЄ про ці проблеми що робляться в районі і районна газета Шполянські вісті, хворий на вуха мабуть її редактор ПАН ВІКТОРУК, (грає в карти на роботі проти компютера) який співає ОДИ тим в кого є ГРОШІ, і тим хто при владі. Останній номер газети присв’ячений пану Ляшенку, наскільки відомо він її ще не викупив на відміну від мебельної фабрики, надрукуйте будь-ласка цю інформацію пане редакторе. ШАНОВНІ ті про кого шла мова сходіть до лікарів і хай вони Вас оглянуть.( “ОЧІ І ВУХА, можливо і ще щось) І ще сьогодні стало відомо що той НІЧІЙНИЙ КІОСК не зовсім і нічійний (залізний що біля кінотеатра) це ПАН горбач ( в якого нема проблем з ВУХАМИ І ОЧЕЙ ) його вуха в міській раді це Коваленко В.О. а в районній Скорик І.І. депутат міської ради горбач який сильно захищав вул. леніна від переіменування (потрібно було міняти ліцензію на нот. дії) продав його одній особі і пообіцяв що оскільки Я ВЕЛИКИЙ горбач то без проблем якщо Ви його в мене купите то поставите там де захочите, “Я ВСЕ РЕШУ”, і це решалове нічого не рішило. ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ ПОДАТКОВОЇ, МІЛІЦІЇ, ТА ІНШІ СЛУЖБОВЦІ ЩО ПРАЦЮЮТЬ В ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, якщо Ви не будите виконувать свої посадові обов’язки належним чином, то Вам НЕ уникнути ГАНЬБИ. І те що багато хто з Вас не в ТЮРМІ то це НЕ ознака Вашої невинуватості. ЦЕ ознака нашої бездіяльності. НАРОДНА ПРОКУРАТУРА,

 • 25.08.2014 о 15:34
  Permalink

  Іван Сірко, а про кого ти пишеш в своїй газеті. А на рахунок кримінальної відповідальності, ти як ніхто знаєш як її нести. На коней то Рудас зашевелився . Може той вітряк і починять. Але треба чистити ряди не тільки у районній владі, а серед сільських голів. До них також є багато запитань

 • 25.08.2014 о 16:00
  Permalink

  Ваша мрія щодо прокинутись і нас немає, лише мариво, шановні захичнички товстосумів зі Шполянщини. Окремі вітання злодіям в законі, яких ви згадували вище

 • 25.08.2014 о 16:14
  Permalink

  Ліна Борисівна ви помиляєтесь. Без вас нам сумно. Ви як боксерська груша. Не залишай те Шполянщину, а то не буде кого ганяти як всраного віника

 • 25.08.2014 о 19:04
  Permalink

  Шановний “ЗА правду”, ця газета така моя як і Ваша, форта, троля, Влада, Васі та інших. Що стосується кримінальної відповідальності то Є порушення закону багатьма держслужбовцями, їхня бездіяльність, корупція . Згіний з Вами що ряди сільских голів треба чистити, в багатьох “земельних” справах саме по ЗЕМЛІ, замішані голови сільских рад. По деяких рішеннях суддів є багато питань. А чи всі в нас судді порядні і чесні? а нових нема де взяти. Хто буде чистити ці ряди? Де взяти активних і ініціативних людей які здатні на будь-які вчинки? Вчора був ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, був “автовело пробіг”, мітинг, Народне віче, Молитва за Україну, Молебень за воїнів що воюють на Сході, і скільки там було людей? Близько півтори сотні, а де остальні? хто на базарі, хто на картоплі, а хто дума поїду краще водочки з кумом на природі поп’ю, такі наші люди, вони думають що хтось прийде і все змінить на краще. Але ЛЮДИ ДОБРІ без Вас, для Вас ніхто нічого робить не буде, не надійтесь Ви на своїх “ГНИЛИХ” депутатів, ненадійтесь на ВЕЛИКИХ ГОСПІДАРІВ, які вже Вас обібрали, і думають якби так зробить щоб Ви в ніх працювали за тарілку похльобки в день. ЛЮДИ- запам’ятайте все залежить від ВАС!!! СЛАВА УКРАЇНІ!

  • 26.08.2014 о 20:53
   Permalink

   Як розуміти Ваше “Де взяти людей, які здатні на будь-які вчинки?” ? Сьогодні на всі питання у Шполян є одна відповідь: ВІЙНА!

 • 28.08.2014 о 08:01
  Permalink

  Впервые Шпола упоминается в документах 1594 года. Во второй половине XVII века Шпола разрушена татаро-турецкими войсками и во второе возродилось в начале XVIII века. Как село Звенигородского староства Польши упоминается в XVIII веке.

  В 1768 году жители Шполы и ее окрестностей под руководством главарей Степана Главацкого и Савки Плиханенка активно участвовали в антифеодальном восстании — Колиивщины.

  С 1797 года Шпола входит в Звенигородский уезд Киевской губернии. В 1851 году в Шполе И. М. Бродский построил сахарный завод, который в 2011 году был ликвидирован[источник не указан 918 дней].

  В 1923 году становится районным центром.

 • 30.08.2014 о 14:41
  Permalink

  У Шполянському районі знищують старий вітряний млин
  Опубликовано 27.06.2013 автором admin

  Слухайте адміни а ви просто ледацюги передруковуєте одне і теж ПРИДУРКИ