Шполянський район: рятувальники пильнували безпеку під час святкування Івана Купала (ВІДЕО)

На традиційних купальських гуляннях у місті Шпола були присутні і рятувальники. Фахівці держслужби з надзвичайних ситуацій пильнували дотримання правил безпеки дітьми та дорослими під час обрядових дійств, пов’язаних з розпалюванням кострів та пусканням вінків на воду.

– Ніч на Івана Купала не дарма називають святом вогню і води, адже майже всі обрядові дійства пов’язані з цими двома стихіями. Але для рятувальників це свято – час посиленого чергування, оскільки масові народні гуляння несуть у собі небезпеку виникнення пожеж, опіків, особливо під час стрибків через вогнище, а також надзвичайних подій на воді, – коментує начальник Шполянського РВ Управління ДСНС у Черкаській області Олександр Пластун.

– Тому наші працівники, озброєні спеціальною технікою, цілу ніч пильнували безпеку відпочиваючих біля центрального ставу. Слід зауважити, що останніми роками на купальські свята істотно збільшилась кількість дітей, яких дорослі у сутінках та натовпі інколи втрачають з поля зору, тому наше завдання також полягає у тому, щоб захистити дітей, а також попередити виникнення надзвичайних ситуацій за їхньою участю.

Завдяки продуманій профілактичні роботі свято минуло безпечно. Надзвичайних подій не зафіксовано.