Шполяни тепер знають, як захистити житло від «гопників»

07.11.2012

Найкращою запорукою збереження свого майна є пильність самих господарів, адже майже третина всіх випадків скоєння крадіжок з помешкань трапляється через необачність самих постраждалих. Кожен третій такий злочин вчиняється шляхом вільного доступу. Злочинці використовують прорахунки господарів помешкання, які зберігають ключі в обумовленому місці, залишають незачиненими двері та кватирки, впускають у приміщення сторонніх осіб. У більшості випадків зловмисники проникають у житлове приміщення зламавши двері чи пошкодивши замок, кожен четвертий візит «непроханих гостей» здійснюється через незачинене вікно, кватирку або балкон.

На жаль, дуже багато громадян поверхово сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочинів відносно них, родичів чи знайомих. На сьогоднішній день універсального захисту від квартирних злодіїв немає, але є правила, якими не можна нехтувати. Безперечно, найкращий спосіб уникнення крадіжки – обладнання будівлі охоронною сигналізацією, але є й ряд інших заходів, дотримання яких убезпечити Ваше майно від посягань зловмисників.

Насамперед, обладнайте вікна помешкання металевими гратами. Вхідні двері в помешкання повинні бути міцними, відкриватися назовні, мати не менше двох замків різної конструкції. Не залишайте ключі від вхідних дверей будинку в легко доступних місцях, та нікому не передавайте їх, навіть на короткий проміжок часу. При залишенні помешкання на тривалий час, попросіть своїх сусідів чи знайомих наглядати за станом дверей та вікон Вашого помешкання, залиште номери телефонів, за якими можна Вам зателефонувати у разі необхідності. Занотуйте заводські номери приладів та радіоапаратури, зробіть кольорове фото ваших ювелірних виробів – це допоможе при пошуку даних речей, якщо буде скоєна крадіжка. Будьте обережними при спілкуванні з невідомими особами, які намагаються зайти до вашого помешкання під виглядом працівників соціальних та інших служб.

Якщо ж у вашому помешканні побували «незвані гості», відразу повідомте про це працівників міліції, не змінюйте обстановку в помешканні не проводьте прибирання, обмежтесь поверховим оглядом, та не допускайте в приміщення сторонніх осіб, щоб не знищити сліди, які могли залишити злочинці. Пам’ятайте, своєчасне звернення до міліції сприяє пошуку злочинця по «гарячих слідах» та пришвидшує розкриття злочину і повернення ваших речей.

cherkassy.mvs.gov.ua

Це цікаво

No Comments