Творчий колектив зі Шполянського району знає ціла Україна

06.11.2012

Лебединському народному аматорському фольклорному колективу «Барвінок» – 30 років! Святкування ювілею улюбленого колективу відбулося минулої п’ятниці в Лебединському сільському клубі. Така дата об’єднує учасниць, берегинь української народної пісні. Справжні лебединські козачки збирають, відтворюють і намагаються передати глядачеві старовинну українську пісню. Цінністю колективу являється їх репертуар. Вони намагаються почути і передати душу народної пісні, яка звучала багато років тому, в таких піснях відчуваєш душу рідного краю.

20 років колективом керує Любов Онищенко, уродженка Лебедина, якій в нащадок від її родини дісталась велика колекція українських народних пісень. Любов Семенівна зібрала навколо себе справжніх любителів всього українського. Кожна учасниця колективу: Гребенюченко Ганна Митрофанівна, Медяник Любов Костянтинівна, Терещенко Олена Іванівна, Остропальченко Олена Сільвейстрівна, Власова Марія Єрміловна, Балан Тамара Михайлівна не тільки гарно співають, – вміють вони гарно вишивати, тож кожну їх оселю прикрашають українські рушники, скатертини, серветки, доріжки. Кожна з учасниць колективу вишила собі для виступу на сцені українську сорочку та фартух. 

За час своєї творчої діяльності колектив «Барвінок» став знаним і улюбленим не тільки в районі. Вони – лауреати та переможці конкурсів та фестивалів фольклору «З глибин народних», «Добром і піснею красується земля», «Садок вишневий коло хати», «Великодні передзвони» та ін.

З 2007 по 2012 рік колектив незмінний учасник «Сорочинської ярмарки», де вони і переможці і дипломанти, в 2011 році отримали Гран-прі. 14 жовтня колектив побував на острові Хортиця в м. Запоріжжі, де став лауреатом конкурсу. Тож, популярності і слави колективу не позичати. Їх репертуар уже записано на диски і розповсюджується по області, та й всій Україні.

З нагоди свята для колективу лунали привітання від Юрія Бугайова, голови Шполянської райдержадміністрації; Людмили Глухенко, заступника директора обласного центру народної творчості; Наталії Савченко, завідуючої фольклорним відділом ОЦНТ; Дмитра Вовка, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації; Олексія Рудаса, сільського голови села Лебедин. Вітали в цей день ювілярів їх колеги: народний аматорський фольклорний коллектив «Берегиня» та народний аматорський ансамбль українських народних інструментів «Вечорниці» міського Будинку культури, аматорські колективи з Лебедина.

shpola.gov.ua

Це цікаво

No Comments