Як і від чого можна застрахувати майно

29.10.2024

Наше життя сповнене несподіванок, і ніхто не може бути впевнений у тому, що з ним не станеться непередбачених ситуацій. Як правило, вони відбуваються в найнеочікуваніший момент і можуть призвести до серйозних фінансових втрат. Щоб мінімізувати ризики, багато людей вдаються до страхування майна, це дозволяє за невелику суму уникнути значних грошових витрат. Далі поговоримо про те, що можна застрахувати і як отримати виплати.


страхування майна

Яке майно можна застрахувати

Фізичні особи можуть застрахувати таке майно:

  • нерухомість: варто оформити страховку на квартиру, будинок, будівництво господарського типу, садову ділянку, лазню тощо.
  • рухоме майно: меблі, побутова техніка, електроніка, ювелірні вироби;
  • особисте майно: одяг, аксесуари, ювелірні прикраси, годинники.

Юридичні особи можуть застрахувати будинки, різні споруди, інвентар, обладнання. Наприклад, складські приміщення часто схильні до підтоплення та пожеж, їх потрібно страхувати в обов'язковому порядку. Доведеться застрахувати й майно компанії, що працює з небезпечними речовинами.


Які збитки покриває страхування

Страхування майна може покривати різні ризики, що залежить від типу поліса. Основними з них являються збитки, спричинені стихійними лихами (пожежі, повені, землетруси, шторми або зсуви ґрунту). Також страхування часто охоплює ризики, пов’язані з діями третіх осіб (наприклад, крадіжка, вандалізм, пограбування або навмисне пошкодження майна). Деякі поліси покривають збитки від аварій, таких як прорив водопроводу, витік газу чи коротке замикання в електричних мережах. Окрім того, можна застрахуватися від збитків, спричинених транспортними засобами або іншими об'єктами, що можуть пошкодити ваше майно.


страхування майна

Як отримати страхові виплати

Щоб отримати страхові виплати, необхідно виконати п’ять ключових кроків:

  1. Після настання страхового випадку, як тільки це буде можливо, треба повідомити страхову компанію. Це можна зробити телефоном, через мобільний застосунок або особисто. Важливо дотримуватися термінів, зазначених у вашому договорі страхування, оскільки прострочення може вплинути на рішення компанії.
  2. Надати в страхову організацію документи, що підтверджують факт настання страхового випадку та його причини, а саме заяву про страхову подію, акт із поліції (у разі крадіжки, вандалізму, ДТП), акт із пожежної служби (якщо стався прорив водопроводу або пожежа), фото- або відеодокази пошкоджень.
  3. Страхова компанія направляє експерта для огляду пошкодженого майна та визначення розміру збитків.
  4. Після розгляду заяви й перевірки всіх наданих документів страхова компанія приймає рішення щодо виплати.
  5. Якщо рішення ухвалене на вашу користь, ви отримуєте страхову компенсацію. Виплата може бути здійснена на банківський рахунок або іншим узгодженим способом. Термін отримання компенсації визначається умовами договору, але зазвичай це декілька днів після затвердження рішення.

Якщо ви не згодні з рішенням страхової компанії щодо розміру виплати, можна звертатися до суду або в регуляційні органи для захисту своїх прав.

 

 

Це цікаво

Немає коментарів

Коментування неможливе.