наше місто. найкраще для нас.
З метою вилучення зброї, яка зберігається незаконно, органами внутрішніх справ проводяться спеціальні заходи, оголошуються місячники добровільної здачі зброї. Основною метою місячника являється доведення до свідомості громадян існуючих норм чинного законодавства щодо звільнення їх від кримінальної відповідальності при добровільній здачі зброї та вибухових матеріалів і надання можливості позбутися фактично „непотрібних” предметів і матеріалів, які вони незаконно зберігають та переховують.
Згідно з ч.3 ст. 263 Кримінального кодексу України громадяни, які добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої – звільняються від кримінальної відповідальності.
Слід також пам’ятати, що згідно статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» передбачено кримінальну відповідальність.
Частина 1 цієї статті – незаконне носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збування вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв – передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Частина 2 – незаконне носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї – карається штрафом до п’ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Кримінальний кодекс не тільки карає, але і звільняє особу від відповідальності, яка добровільно здала зброю.
Тому слід пам’ятати, що добровільна здача зброї органам влади звільняє не тільки від адміністративної, але і від кримінальної відповідальності.
В ході проведення місячника органами внутрішніх справ розглядаються питання щодо реєстрації зданих мисливської зброї та спеціальних засобів, які згідно з чинним законодавством можуть перебувати у власності громадян, їх особистому користуванні. При цьому зброя та спецзасоби перевіряються за обліками органів внутрішніх справ (як викрадені, втрачені, за кулегільзотекою), а громадяни оформляють відповідні документи, які дають право на користування зброєю.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 року № 2471-ХІІ “Про право власності на окремі види майна” правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної – 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю – 18-річного віку.
Для одержання в органах внутрішніх справ дозволу на реєстрацію мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів громадянам потрібно надати відповідні документи.
Аналізуючи результати проведення попередніх місячників, можна стверджувати, що до цього часу до ОВС здають, боєприпаси часів ВВв, які знаходять під час проведення земельних робіт, на будівництві, при ремонтах тощо.
Необхідно зазначити, що із загальної кількості зданої зброї та спеціальних засобів майже половину становлять ті, що перебувають в особистому користуванні громадян.
Шановні громадяни, якщо ви маєте будь-яку інформацію про незаконне володіння зброєю, негайно повідомте про це в міліцію. Цим ви відвернете новий злочин, збережете своє або чиєсь життя.
СЗГ УМВС України
в Черкаській області