Черкаська область: стан здоров’я призовників у Шполянському районі з кожним роком погіршується

Призов на строкову військову службу весною 2019 року було організовано відповідно до Указу Президента України від 30 січня 2019 № 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» та проведено з 1 квітня по 30 червня 2019 року.

Викликалось на призовну комісію 793 призовники, з’явилось – 278 (35%), визнано придатними до військової служби – 221, визнано непридатними до військової служби – 24, визнано тимчасово непридатними до військової служби -33, призвано до лав Збройних Сил України та інших військових формувань 32 юнаки. Від 25 до 50 % призовників (в залежності від населеного пункту) перебувають за межами району на заробітках.

Стан здоров’я призовників з кожним роком погіршується.
За результатами призову інформація про призовників, які не з’явились до військового комісаріату подана до правоохоронних органів. Один призовник, який ухилявся від призову на строкову військову службу, притягується до кримінальної відповідальності відповідно статті 335 Кримінального кодексу України.

Черговий призов на строкову військову службу розпочинається з 1 жовтня. Хочу наголосити наступну інформацію, що згідно Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» особи призовного віку (від 18 до 27 років) зобов’язані з’явитись на засідання районної призовної комісії до районного військового комісаріату за адресою: місто Шпола, вулиця Соборна, 3 1 до 10 жовтня незалежно:
– від факту вручення їм повістки, чи ні;
– перебуває призовник за місцем реєстрації на території Шполянського району, чи не перебуває.

Інформація Шполянського районного військового комісаріату