В Шполі вшанували річницю звільнення міста від нацистів

В Шполі вшанували річницю звільнення міста від нацистів

75 років тому було звільнено Шполу від нацистських окупантів.

Відомо, що з 31 липня 1941 року по 27 січня 1944 року місто Шпола знаходилася в облозі військ Німеччини. Тисячі воїнів поклали свої життя заради того, щоб у наступних поколінь було світле майбутнє без фашистського ярма. У нашому місті, мабуть, немає жодної родини, в якій не було б загиблих під час тієї кровавої війни пращурів.

Ми завжди будемо пам’ятати про героїзм наших солдат, який було проявлено на бойових рубежах. Задля вшанування їх пам’яті, у парку Слави відбувся мітинг із хвилиною мовчання, покладанням квітів. У цьому заході взяли участь разом із мешканцями Шполи, представники влади, міської об’єднаної територіальної громади та району.

Було зазначено, яку дорогу ціну прийшлося заплатити щоб вдалося звільнити Шполу та район від нацистів. До того ж, цей день збігається із Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Під час окупації німці здійснювали масові вбивства, переслідували євреїв та жорстоко розправлялися з ними за етнічну приналежність.

До могили воїнів-визволителів міста – розвідників I Повітряно-десантнох армії, Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна, розташованої на території Шполянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату було покладено квіти.

Усі присутні висловили свою повагу та щиру подяку пращурам за те, що змогли захистити майбутнє покоління українців, віддавши найцінне – своє життя.