Затверджено літературну премію імені відомого шполянина

Наприкінці 2018 року на сесії Шполянської районної ради, було затверджено літературну премію Миколи Даниловича Томенка на знак пошани до відомого земляка.

Ця премія – творча відзнака письменників, які зробили вагомий внесок у розвиток української літератури в жанрах поезії, поезії для дітей, прози, драматургії. Їх твори розвивають почуття гуманізму, виховують духовні якості читача, звеличують жіночу долю, несуть в собі національну ідею, збагачують співучу мову, та взагалі культуру, але не отримали інших відзнак.

Премія буде присуджуватись кожного року 24 травня – саме в цей день народився Микола Томенко, вона вручається на Шполянщині. Встановлюється премія у двох літературних номінаціях:

  • поезія, дитяча поезія;
  • мала проза, драматургія.

Задля отримання відзнаки, письменники подають свої оригінальні твори, надруковані в літературних часописах на протязі 5 років, чи опубліковані окремими книгами. Аби стати номінантом на Премію ім. М. Томенка, письменникам треба подати свої твори в період з 15 січня по 15 квітня.

Надавати список претендентів мають можливість творчі спілки, навчально-наукові, культурно-просвітницькі установи й заклади. Кожна з установ може надати на здобуття премії не одно, а більше творів, написаних одним автором.

Авторам, які здобудуть Премію, буде надано звання лауреатів, вручено дипломи та видано грошову винагороду у розмірі 5000 гривень. Вона потім ділиться між двома номінаціями – по 2500 гривень на кожну з них.

До складу поважного журі увійдуть члени Київської та Черкаської організації Національної спілки письменників України, представники районної державної адміністрації, районної ради та бібліотеки.