Шполянська служба зайнятості визнана кращою на Черкащині

Як стало відомо згідно із підсумками аналізу роботи базових центрів зайнятості за період з січня місяця по грудень минулого 2018 року, саме Шполянська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості, посіла разом із Тальнівською філією почесне друге місце. Це, як показала практика, найвище досягнення, оскільки перше місце нікому ще не присуджувалося. Про все це стало відомо завдяки директору Шполянської філії Ігору Мусюрі. Директор ЦЗ зазначив, коли виконували оцінювання результатів роботи, то враховувалося співвідношення кількості зареєстрованих вакансій та чисельність працівників служби зайнятості. До уваги була взята кількість працевлаштованих громадян та роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості у місті Шпола.

Відбулася презентація книги “Пам’ятники та пам’ятні знаки Шполянщини”

В Шполі, в читальному залі центральної районної бібліотеки, 30 січня відбулася презентація книги “Пам’ятники та пам’ятні знаки Шполянщини”. У цьому дуже цікавому та важливому для шполян заході, взяли участь заступник голови районної ради Лідія Татарина, голова РДА Володимир Потапенко, керівник Шполянської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналістів Сергій Міцкевич. Також були присутні члени президії районної ради ветеранів війни праці, працівники культури та освіти району. Видання “Пам’ятники та пам’ятні знаки Шполянщини” є інформаційно-краєзнавчим, виданим під редакцією у складі Мазур Н.М., Дуженко С.М., Сушко Л.І. Зверстано та виготовлено ПП Криськом В.М. Авторами було складено перелік пам’ятних знаків Шполянського району у світлинах, таким чином відобразивши їх наочний вигляд.

В Шполянському районі проведено урочисте вшанування пам’яті Героїв Крут

29 січня 2019 року Україна відмічає 101 річницю бою під Крутами. Цей бій для українського народу став символом проявлення героїзму, жертовності українців, коли вони вступають у боротьбу за незалежність. Президентом України Віктором Ющенком наприкінці січня 2007 року було підписано Указ “Про вшанування пам’яті Героїв Крут”. Бій під Крутами стався 29 січня 1918 року. Події відбувалися на залізничній станції поблизу селища Крути між більшовиками, якими керував Михайло Муравйов та 300 київськими студентами, що стали на захист підступів до Києва. Вони ціною свого життя змогли на два дні зупинити наступ лютого ворога. Бій під Крутами – символ боротьби за незалежність та свободу, яку на протязі великого часу в своїй історії, виборює українська держава та її народ. В школах Шполянського району в цей день відбулися заходи, які присвячені вшануванню пам’яті загиблих героїв. Разом з Іриною Ванниковою, яка є керівником проекту МХП, проведено захід в Мар’янівському будинку культури. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці зробив допис Олексій Пірогов.

В Шполі можна безкоштовно поглибити знання з англійської мови

У Шполянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, який було передано у комунальну власність Шполянській громаді вже понад рік. Але попри побоювання деяких скептично налаштованих містян, під час передачі у 2017 році про те, що буде занедбано освітній процес, цього не сталося та МНВК функціонує на тому ж рівні, що й колись. До того ж, значно оновився, та зміг розширити свій спектр навчання. Нове керівництво вносить свої пропозиції щодо розширення функцій навчального закладу, а влада громади підтримує ці ініціативи. Все це робиться для того, щоб майбутні випускники шкіл мали можливість обирати професійну освіту. Задля досягнення мети з вересня 2018 року впроваджено навчальний курс, на якому присутні 30 учнів, переважно з 9 класів шкіл м. Шпола, під назвою “Автосправа”. До того ж, у закладі дбають про сучасні професійні спеціалізації. Ніхто не зможе заперечити той факт, що знання є надійним способом інвестування. Змінюється життя, змінюються люди, та з’являються нові професії. Знання іноземної мови, а саме англійської, відкриває нові шляхи для майбутніх випускників. Саме цей предмет все більше школярів обирають на ЗНО. Враховуючи потреби учнів Шполянської громади у збільшенні кількості занять, вже у грудні 2018 року було прийняте рішення розпочати навчання за профілем “Науково-технічний переклад” (англійська мова). Цей профіль обирають учні 9-10 класів шкіл. Проводяться заняття…

В Шполі вшанували річницю звільнення міста від нацистів

75 років тому було звільнено Шполу від нацистських окупантів. Відомо, що з 31 липня 1941 року по 27 січня 1944 року місто Шпола знаходилася в облозі військ Німеччини. Тисячі воїнів поклали свої життя заради того, щоб у наступних поколінь було світле майбутнє без фашистського ярма. У нашому місті, мабуть, немає жодної родини, в якій не було б загиблих під час тієї кровавої війни пращурів. Ми завжди будемо пам’ятати про героїзм наших солдат, який було проявлено на бойових рубежах. Задля вшанування їх пам’яті, у парку Слави відбувся мітинг із хвилиною мовчання, покладанням квітів. У цьому заході взяли участь разом із мешканцями Шполи, представники влади, міської об’єднаної територіальної громади та району. Було зазначено, яку дорогу ціну прийшлося заплатити щоб вдалося звільнити Шполу та район від нацистів. До того ж, цей день збігається із Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Під час окупації німці здійснювали масові вбивства, переслідували євреїв та жорстоко розправлялися з ними за етнічну приналежність. До могили воїнів-визволителів міста – розвідників I Повітряно-десантнох армії, Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна, розташованої на території Шполянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату було покладено квіти. Усі присутні висловили свою повагу та щиру подяку пращурам за те, що змогли захистити майбутнє покоління українців, віддавши найцінне – своє життя.

В Шполі рятівники боролися з пожежею у приватному будинку

У Шполі Черкаської області ранок 24 січня розпочався з пожежі, яка сталася у приватному будинку, розташованому по вулиці Лютневій. На оперативну телефонну лінію ДСЧС о 6:45 надійшов дзвінок. Сусіди повідомили про те, що в одному з будинків побачили пожежу. На щастя, володарі житла не постраждали, але вогонь все одно зробив своє чорне діло та деяке майно згоріло. Коли рятівники прибули на місце надзвичайної події, їм вдалося локалізувати епіцентр пожежі, який прийшовся на приміщення, розташоване під кровлею. Рятівникам прийшлося нелегко, тому що все було дуже задимлено. Вони наділи спецмаски, аби не задохнутися, рятуючи будівлю шполян. О 8:40 вогонь було повністю ліквідовано. Ймовірною причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. З вечора була залишена без нагляду розтоплена піч. Треба пам’ятати завжди – відповідальність рятує життя, нагадують рятівники м. Шпола.

Шполянські спортсмени вибороли на змаганнях 12 нагород

В Черкасах в неділю 19 січня відбувся обласний чемпіонат з дзюдо. На змагання відправилися Шполянські спортсмени – юнаки та дівчата роками народження 2002-2005, та молодь до 23 років. Як повідомляється на офіційному сайті міста Шпола, було представлено на зазначеному чемпіонаті найкращих випускників та вихованців Шполянської дитячо-юнацької спортивної школи №1. Вони змогли вибороти 12 нагород. Усі дзюдоїсти достойно представили свою школу та тренерів. В результаті проведеної напруженої боротьби, у своїх вікових категоріях чемпіонами стали: Мишалови Дмитро та Сергій, Музика Катерина, Мошенський Владислав, Сморщок Валерія, Лорсанов Різван. Срібло дісталося Чукіну Іллі та Письменному Віталію. Бронзу вибороли Кірнос Євген та Головацька Аліна. Дві бронзові винагороди отримав Ашот Абрамян – одну серед юнаків свого віку, а другу серед молоді до 23 років. Оберемок Богдан та Онищенко Денис зупинилися в боротьбі за крок до бронзових нагород. Підготовкою шполянських чемпіонів-дзюдоїстів займаймаються тренери ДЮСШ №1 – Оберемок Михайло Дмитрович та Пойда Ростислав Віталійович

Діти Шполянщини продемонстрували свої таланти на фольклорному конкурсі

Наша країна має дуже багату історію та культуру, що передаються від одного покоління до іншого. Фольклорна спадщина українців – це наша гордість, та основа нації. На Десятому обласному фольклорному фестивалі вертепів, колядок та щедрівок “Щедрий вечір, добрий вечір, мати – Україно!”, що пройшов на Старий Новий рік (13 січня) у місті Черкаси, побували й маленькі шполяни. Шполянські фольклорні традиції були представлені зразковим дитячим вокальним ансамблем “Калинонька” під керівництвом Валентини Каландирець, та народним дитячим танцювальним ансамблем “Барвінок” під керівництвои Едуарда Пресліцького із комунального закладу “Шполянський центр дитячої та юнацької творчості”. Діти на цьому святі мали можливість показати свій талант, проявити культурні та національні цінності регіону, у якому вони народилися та виховуються, обмінятися творчим досвідом із іншими колективами, знайти нових друзів. Сучасні діти із великим задоволенням переймають народний досвід та прагнуть зберегти українські традиції.

В Шполі перераховують військові пенсії

У Шполі військових пенсіонерів не так багато. Як повідомляється, разом із колишніми працівниками міліції – їх близько трьохсот осіб. З 1 січня виплати для військових пенсіонерів зросли. Так, від 21 лютого минулого року згідно із Постановою №103 Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам” передбачено збільшення пенсійних виплат поступово. Таким чином, у минулому році виплачували 50 відсотків підвищення, а з січня 2019 року вже виплачується 75%. Про це розповів начальник Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду, Курінний Борис. Так, пан Курінний зазначив: “Добавка до виплати для кожного військового пенсіонера різна. Перерахунок проводиться з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, яке визначене станом на 1 березня 2018 року. Отже, при перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції є важлива особливість – їм враховується грошове забезпечення для посад поліцейських за січень 2016 року і проводитиметься виплата за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року. Ця сума кожного місяця їм виплачується рівними частинами”. Вже у 2020 році силовики будуть отримувати підвищення пенсій на 100 відсотків, що визначено у Постанові №103 КМУ. За два роки розмір пенсії подвоїться.

В Шполі призначено нову директорку у дитячий садок №5

В Шполі призначено директором дитячого дошкільного закладу №5 “Калинка” – Людмилу Струк. Таке рішення було прийняте на засіданні депутатів міської громади. Кандидатура була подана конкурсною комісією Шполянської міської ради 16 січня. Сьогодні, 17 січня, міським головою Сергієм Кравченком, та його заступником Сергієм Зайцем, було офіційно представлено нового керівника колективу вищезазначеного дошкільного закладу. Людмила Струк отримала перемогу у відповідному конкурсі на призначення на цю посаду. З нею було укладено трудовий контракт строком на 2 роки. До цього призначення пані Людмила очолювала комунальний заклад “Шполянський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” в Шполянській ОТГ. Людмила Струк є за освітою вчителєм біології і сільськогосподарської праці. Близько 10 років працювала на посаді керівника гуртків Шполянської районної станції юних натуралістів, 12 років на посаді керівника цього ж закладу позашкільної освіти. У нового керівника садочку “Калинка” – 21 рік педагогічного стажу. У Людмили Струк 12-ий тарифний розряд та є педагогічне звання “Керівник гуртка-методист”. На урочистому призначенні побажали Людмилі Михайлівні успіхів у відповідальній роботі, аби з її допомогою були створені комфортні умови для виховання наймолодших мешканців Шполянської громади.