У Шполі пройшло вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

У Шполі пройшло вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕСВ Україні 14 грудня пройшло вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме ліквідатори тієї страшної трагедії, що сталася в Україні у 1986 році, прийняли на себе основний удар, виконуючи завдання ціною свого здоров’я та життя.

У п’ятницю у Шполі 14 грудня також пройшов мітинг-реквієм із покладанням квітів до пам’ятного знаку, який був заснован на честь ліквідаторів ЧАЕС. Герої XX століття не зупинилися перед труднощами, які траплялися на їхньому шляху, незважаючи на відсутність необхідного у таких випадках обладнання, інструкцій та досвіду, робили все, щоб врятувати життя громадян своєї держави. Перед їхньою мужністю вклонили голови шполяни та представники міської влади Шполянської ОТГ.

До усіх, хто був присутнім на мітингу-реквіємі, звернувся Олександр Рогозинській – учасник ліквідації аварії у Чорнобилі. Він ніколи не забуває кінець квітня 1986 року, про те, що він та інші ліквідатори відчували, коли рятували світ від атомної загрози, так званого “мирного атому”. Тоді пролунав найпотужніший вибух, який порівняно із вибухом 500 атомних бомб, що США скинуло на Хіросіму у 1945 році. Із словами подяки до ліквідаторів звернулися представники влади Шполянського району.

Указом Президента України пам’ятною датою вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС була затверджена 10 листопаду 2006 року. Саме 14 грудня офіційно було повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим від вибуху 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.