В Шполі розповіли, як поліпшити гідрологічний стан водних ресурсів

В Шполі показали, як поліпшити гідрологічний стан водних ресурсівОдне із найважливіших питань, що турбує громаду – це екологічний стан природних ресурсів. В стратегії розвитку Шполянської ОТГ вписано поліпшення стану малих річок та ставків.

Фахівцями з даної галузі було розпочато вивчення екологічного стану водойм. Задля досягнення цієї мети проводяться розробки певних проектів стосовно розчищення та реконструкції декількох водних об’єктів, які розташовані на території Шполянської громади. За багато років ці водойми погіршили здатність виконувати самоочищення, вони замулені, забруднені До того ж, стан погіршується ще й застарілими гідротехнічними спорудами, які багато років вже практично не працюють належним чином.

На Черкащині саме Шполянська громада є першою, що поступово крокує до покращення. Шполянська ОТГ поступово прийнялась вирішувати найболючіші питання, які стосуються практично всієї української держави.

Цим питанням зацікавилися Черкаські засоби масової інформації.

Обласні журналісти, які навідалися в громаду, зняли сюжети біля водойм у Кримках, Скотареві. Пройшло спілкування зі старостами цих сіл, з місцевим активом, рибалками. Сергій Кравченко окремо розповів про стан водойм, які знаходяться в адміністративному центрі громади. Так, головою ОТГ було зазначено, що ситуація, яка складається в малих річках ОТГ доволі складна, вона потребує вкладення певних розмірів коштів. Ці кошти можуть бути отримані з державного бюджету України на умовах співфінансування. Зазначається, що мешканці ОТГ готові до рішучих дій щодо екологічного захисту, активно допомагати власними силами відновлювати водні ресурси Шполянської громади.