Які захворювання на цей час атакуют Шполянщину

Які захворювання на цей час атакуют ШполянщинуЯк стало відомо, флюорографія не скасовується. Так, в минулому році було зафіксовано 5315 випадків інфекційних захворювань на Шполянщині. Саме такі дані було оприлюднено минулого тижня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Шполянській РДА. Діти склали у цій статистиці 28,6%. Було зафіксовано 9 випадків сальмонельозу у 6 адміністративних територіях, у п’яти  – зафіксована хвороба Лайма.
На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шполянської РДА, фахівці були стурбовані зростанням показника захворювання на відкриту (активну) форму туберкульозу легенів, якій перевищує показник в середньому по Черкаській області в 1,1 раза. У 2018 році зафіксовано 4 випадки захворювання на цю страшну хворобу.
Не менш хвилює ситуація, яка склалася з педикульозом. Найвищі показники у Шполі, Матусівці, Мар’янівці, Соболівці, Ярославці, Станіславчику, Василькові.
Показники по захворюванні на коросту у 2017 році перевищувало середньообласний показник у 6 разів.
Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що до реорганізації СЕС, постійно проводився контроль за станом захворюваності на вказані паразитарні епідемії. У навчальних закладах здійснювались перевірки, профілактика. Тепер все це скасовано, а фахівці виїжджають коли вже здійснився спалах хвороби.
До того, ж слід брати до уваги, що виникають такі хвороби у малозабезпечених та кризових родинах, які не звертаються до лікаря, від них захворюють й благополучні родини, які теж не поспішають звертатися до лікарів через сором’язливість. Все це лише усугубляє нелегкий стан та впливає негативно на показники.