Черкащина: як у Шполі “прозоро” комунальну техніку купували

11.02.2016

2Комунальне підприємство Шполянської міської ради змогло придбати новеньку комунальну спецтехніку дорожче. В той час коли обласна влада закликає бюджетні установи переходити на систему відкритих публічних закупівель «прозоро» на місцях з цим завданням виникають проблеми.

Так у містечку Шпола на Черкащині перед новим 2016 роком здійснили проплату за дві новенькі одиниці спецтехніки для підприємства «Комунальник-сервіс». Про таке досягнення навіть повідомили на популярному сайті Прочерк.

Було придбано сміттєвоз ГАЗ-3309 (кузов ємкістю 7 кубічних метрів може вміщувати щонайменше 16 сміттєвих контейнерів) і вакуумну машину ГАЗ-3309 (об’єм бочки 3, 75 кубічних метрів).

– Надалі КП «Комунальник-сервіс» зможе задовольняти потреби шполян і жителів району більш якісним і швидким наданням послуг із вивезення побутових відходів, – йшлося у повідомленні, при цьому не повідомлялося про вартість спецтехніки. 

Завдяки порталу Е-дата який створений для контролю публічних коштів ми дізналися, що сміттєвоз було придбано за ціною у 950 тис. грн., а вакуумну машину за 800 тис. грн. Проплати здійснені 29 та 30 грудня 2015 року.

Здійснивши невеликий моніторинг вартості аналогічної техніки виявилося, що техніку комунальникам придбали дорожче. 

Придбана вона була у ТОВ “Торговий дім комунальна техніка” у м. Кременчуг, Полтавської області. Зателефонувавши туди ми дізналися, що вартість аналогічного придбаному сміттєвоза з боковим навантажувачем сміття становить 880 тис. грн. (аудіо телефонної розмови тут). Відзначимо, що це вже після подорожчання долару. Фактично вже навіть за таких умов його вартість завищена як мінімум на 70 тис. грн.

Разом з цим на ринку з продажу аналогічної спецтехніки були й дешевші пропозиції. Так автоцентр “Оптима-груп” у місті Маріуполі, вже після здорожчання долара пропонує придбати такий сміттєвоз за 760300 грн., а вакуумний автомобіль за ціною 717900 грн. 

Відповідь на наш запит, щодо вартості відповідної техніки в автоцентрі «Оптима-груп».

Таким чином для бюджету маленького містечка Шпола можна було зекономити суттєві кошти у розмірі як мінімум 200 тис. грн.

Чому цього не було зроблено – це вже риторичне запитання до обраного на посаду міського голови Сергія Кравченка від місцевої партії ВО “Черкащани”.

Відзначимо, що в недалекому минулому Сергій Кравченко працював в органах прокуратури.

http://kropyva.ck.ua

 

27 Comments

 • Іса 11.02.2016 at 04:52

  А депутати чому цього не бачать? Чи вони в долі? Адже це гроші тих хто їх обирав, і потрібно слідкувати за їх використанням. Чи люди обрали тих хто і рахувати не вміє, чи людей на виборах просто “купили” і вони як завжди “продались” хто за 300 гривнів а хто і за 500. Чи когось не влаштовує мер- прокурор?

 • Піпл 11.02.2016 at 06:25

  Голосуйте далі за черкащан-будете в Європі, а поки човпіть по європейських тротуарах.

 • Отець Сергій 11.02.2016 at 07:15

  Сергійко Кравченко – красава, разом з партією Черкащан. А як по іншому відмити кошти затрачені на місце мера ? І будуть разом з головою районної ради бульки дути проти Потапенка, щоб тей не заважав !

 • Вог 11.02.2016 at 07:54

  Кисленко вигриз собі половину із запланованого податку на комерційну нерухомість . Однак кравченко і компанія людям підняли податок в 10 разів . Вся нерухомість плюсується : якщо у вас була невелика хата, а померли рідні і ви успадкували ще одну-готуйте кравченку гроші .Він купить дві урни за мільйон,європейські.

 • drakosha 11.02.2016 at 11:02

  Багато хто скаже ну вкрали і що? Головне, щоб щось робилось, а крадуть всюди.

 • Afvedot 11.02.2016 at 22:17

  Купити за людські гроші техніку то ума великого не треба. У Черкасах мер Толя Бондаренко заборонив збирати кошти з батьків у школах та дитячих садочках. А шо доброго для людей зробив мер Шполи Кравченко та великий господарник району Потапенко? То може шось і зробив то напишіть конкретно зроблено ось це:….. Кравченко то за кілька місяців, а Потапенко за рік,, де шо небуть для людей? Де покращення?

  • Отець Сергій 12.02.2016 at 06:26

   Потапенко В.М за рік свої роботи – зберіг школи в районі їх ремонтує , проводить ремонти фельдшерсько-акушерських пунктів в селах. Ремонтує сільські дороги, які не давали можливості рухатися громадському транспорту ( прикладом є дорога Сигнаївка – Надточаївка – Бурти та інші).
   Проводить роботу по залученню коштів сільгосптоваровиробників у соціальну інфраструктуру села. Активно підтримує волентерський рух направлений на допомогу воїнам АТО, допомагає у вирішені проблем воїнів АТО , ветеранів та пенсіонрів. А саме головне – він розуміє проблеми людей – і сприяє їх вирішенню.

   • Псіхатолог 12.02.2016 at 09:47

    Какой МАСИК

   • drakosha 12.02.2016 at 13:29

    За ремонти шкіл – це правда.

   • Аваст 14.02.2016 at 09:31

    Допомагає, підтримує, розуміє, турбується – це все пусті слова…. ФАПи ремонтують за кошти сільських рад, щоб ви знали. Сільські дороги знаходяться у комунальній власності сільських рад і Потапенко вже точно їх не ремонтує. Дорога Сигнаївка-Надточаївка-Бурти – ЦЕ НЕ СІЛЬСЬКА дорога, пан Отець….. Зробіть запит в райавтодор і запитайте за які кошти відремонтувалась ця дорога, поскільки в бюджеті районному на ремонти доріг не закладено жодної копійки…. А в райавтодорі коштів немає не те, що на ремонти, а навіть на зарплати працівникам…Те саме і школи. Конкретно яку школу відремонтував Володимир Миколайович? Жодну. Всі ремонти за кошти товаровиробників, спонсорів і коштів знову ж тих самих с/рад. Друге діло що Потапенко не тирить гроші собі в карман і вболіває….ВБОЛІВАЄ – то це правда……

 • Вог 12.02.2016 at 07:50

  Потапенко не відстояв район, нагинає людей створювати насильно громади. Коли два багатих завелося: кравченко і шовін’ї, утік у відпустку. Такий самий раб лебедина, як і мер. Хоча гарний ветлікар і непоганий господарник. Але лебедин його ковтнув.

  • Отець Сергій 12.02.2016 at 18:53

   Створення громад – це не ідея Потапенка, це державна політика, а Потапенко як представник держави, повинен контролювати виконання. Об”єднання громад це добровільна справа, відповідно громадяни повинні самі вирішувати з ким їм об”днуватися. Відносини “Лебедина”, його представників і Потапенка на сьогодні є не найращі !

   • Піпл 12.02.2016 at 20:57

    Так. Бо Потапенко насмілився голос подати. Він нормальна людина і вже не може дивитися мовчки на мера і інших “переможців”. Але повинен відстояти шполянщину,як одну громаду для людей .

   • Аваст 14.02.2016 at 09:42

    А ви поцікавтесь динамікою створення громад в Україні. Щось не дуже багато громад уже ощасливило
    сь…. А пан Потапенко хоче, як завжди, шполяншину – в перші ряди, а там – як вийде… Добровільна справа, кажете. То навіщо насильно впихати людей у придумані кимось центри громад. Чому не відстоює популярну серед жителів району модель створення ОДНІЄЇ шполянської громади?

    • Піпл 14.02.2016 at 19:15

     Не відстоює, бо лебединський раб, як і мер. Просто зараз вони посварились, бо мірялись одним місцем.А люди вже зрозуміли, що кравченки,шовін’ї,ляшенки,мальчики,гончаренки,потапенки зроблять все ,щоб самим жити , а людям існувати.

 • Afvedot v 12.02.2016 at 22:46

  Шо Кравченки шо Потапенко одного поля ягоди. Заслуги Потапенка: Зберіг він школи, в яких не дають знань, і витрачають державні гроші на їх утримання. Проводить ремонти фельдшерсько-акушерських пунктів, за чії гроші? І які там медпослуги? Коли в Шполі і то не можуть надати якісну медичу допомогу. Підтримує воїнів АТО, скоріше підтримує двох піарщиків це прославлену волонтершу з підмоченою репутацією та ще одного з Свободи шо лиже Черкащанам. Говорив з двома АТОвцями то вони не бачили там коло Донецька ні Прославлену ні Свободівця ні їх допомоги, так як і допомоги від Потапенка та інших йому подібних. А від ремонту дороги яка зроблена більше року назад Надточаївка Бурти 95% жителям району ні жарко ні холодно. Ти Отець краще напиши шо він для себе і для своєї сім’ї придбав за останні півтора року, чи може не знаєш?Але якщо вибирати серед Кравченків, та остальних рабовласників то Потапенко більш людяний, але він також їхній.

 • Отець Сергій 13.02.2016 at 03:07

  За останні півтори роки, точно знаю, нічого “крутого” не предбав, на зарплату голови 3,5 тисячі грн. в місяць. Тільки втратив, саме головне це здоровя!

 • Вог 13.02.2016 at 11:25

  Він знав для чого йшов і чого хотів. У Лебедина є ще “господарник”, депутат обласної ради, Ткаченко, який виконає будь-яку волю Кравченка. Коли Потапенко втомиться, його замінить інший ” великий господарник”.

  • Afvedot v 14.02.2016 at 20:08

   Це той шо літає в Англію язик “шліфувать” а на приватні уроки своїх дітей в Черкаси два раза на тиждень возить, так як вважає шо в районі нема вчителів достойних його дітей. Жирують гниди за рахунок праці людей але скоро той жир боком почне вилазить.

   • Піпл 15.02.2016 at 06:40

    Так, це толя камаз, слуга господаря і не зовсім хороша людина, але спустим на землю. Зараз вім розказує, які вони з шефом круті,француза кінчають.

 • Правда 14.02.2016 at 19:35

  Привітаймо мера. Він квартиру купив на вулиці Піонерській, бо “МЕРША” мабуть не вміє обійти будинок. Бажаю їм подальших надбань, а людям терпіння.

  • Наташа 16.02.2016 at 20:45

   Краще ділом займайтесь ніж тріпатись а ще мужики

   • Afvedot k 18.02.2016 at 00:35

    Потрібно звернутися до Кравченкових прихвостнів Ткаченка, Коваля, та мера шоб вони прочитали лекцію в Шполі і розповіли шполянам як за рік купити квартиру в Шполі, в Черкасах, та як чесно жити щоб хватало шліфувать язик в Англії, і провели бізнес-клас. А заодно люди побачать їх великий розум.

   • Піпл 18.02.2016 at 06:16

    “Ділом” зайнятий “МУЩИНА” мер-лохів розволить.Хочем,щоб і Наташа про це знала.А діло громади-привести його за вухо і тикнуть носом в те ,що він нагадив.

 • Кравченко 18.02.2016 at 07:59

  Голова міста заставив підконтрольних йому депутатів у 10 разів ! підняти податок на житлову нерухомість, За наполяганням Кисленка підприємці за комерційну(склади) платять у 2 рази менше. Оце, Наташа, таке діло…. Чомусь приймають тільки два кіоски, які відмовились платити “дань” міському голові, а безперешкодно стоять на таких же умовах кіоски хлібозаводу( біля 36 будину і на залізничному вокзалі) та великого свободівця кишінька

 • Піпл 15.03.2016 at 06:16

  Після смерті Сухомлінової вже не приймають. Але не розслабляйтесь, бо мер завжди у пошуках заробітку.