Голова сільради про мобілізацію на Черкащині: забирають останнього тракториста

08.02.2016

1Я не розумію, що відбувається. В Шполянському районі викликають до військомата людей, яким за 50 років. Це сільські жителі, які не мають змоги відкупитись. Про це у соціальній мережі «Фейсбук» пише голова сільради Товмач Шполянського району Сергій Коваль.

Міністр МВС і Президент кажуть про професійну армію з молодих хлопців.

Погляньте, містами України ходять здорові, молоді, майбутні солдати. Подивіться вечорами. Всі ресторани забиті, нічні клуби також забиті “золотою молоддю”.

У селах забирають останнього тракториста, батька трьох, або і більше дітей.

Це що? Справедливо??? Так, зрозуміло, у них не має зв”язків, грошей щоб відкупитись. Чому така не справедливість?

33 Comments

 • Товмацький перегар 08.02.2016 at 19:13

  То військовий комісар від Черкащан, КУЗУБ,ПОТАПЕНКО,КРАВЧЕНКО від твоїх Черкащан-коваль ти вже взагалі загубився. Їж за що боровся.

 • Піпл 08.02.2016 at 20:40

  Сам цього добивався, а тепер обурюється.

 • editorinchief 09.02.2016 at 06:55

  Шановні читачі. Відтепер ми оголошуємо війну користувачам, які використовують у коментарях образи,брудну лайку. Є нормальна мова спілкування і лише вона має бути присутня на сторінках нашого видання. Ніки на зразок “Товмацький перегар”, “Психопат” потрапляють у смітник. Туди ж потраплять коментарі з неадекватними образами на адресу будь кого.
  У Вас є претензії до влади? Навчіться писати це пристойною мовою і всім приємно буде це прочитати.

 • Сергій 09.02.2016 at 17:57

  А чому цікаво не працювали модератори коли поливали брудом інших людей. Сергій Коваль очевидно мінятиме партію в черговий раз і не можна за це людину обзивати. Але на сайті принижують багатьох інших людей. Видаляйте інші некоректні коментарі.

  • Псіхатолог 09.02.2016 at 19:45

   точно Сєрий!!!

 • товмач 09.02.2016 at 19:22

  А Коваль учасник Ато ?Шполянським воєнкоматом він точно не проходив як доброволець?

 • Піпл 09.02.2016 at 19:59

  Нехай надасть офіційні документи, а то він і в АТО, і селом керує, і бізнесом замається.Він же чесний.Опублікує. Коли призваний( може доброволець), коли мобілізований, надасть довідку про проходження служби в частині.Опублікує.

 • Вог 10.02.2016 at 07:51

  коваль підміняє поняття “його там бачили” і проходив службу. Нащі хлопці “добровольці” теж,які проходять службу місяцями не бачать рідних хат, зате такі як він не вибувають із сторінок газет і “працюють” головами сіл одночасно.

 • Отець Сергій 10.02.2016 at 19:46

  Коваль – просто піарщик на чужому горі ! А не борець за справедливість, він ніколи не зможе ним бути, тому що рильце в пуху ! Там де можна заробити і пропіариться там Коваль!

  • Максим Литвин 20.02.2016 at 13:34

   Отець Сергій ви при своєму розумі?
   Зона бойових дій і майдан не місце для піару.
   А такі користувачі як, Вог, Afvedot v, Піпл, Псіхатолог, товмач, чому ж ви не піаритесь взявши в руки зброю, залишивши дітей і дружину, лежачи в сирому окопі, і під розрив градів, мін і гранат захищати свою Батьківщину?
   А я скажу чому!!! Тому що ви тільки й можите сидіть за комп*ютером і молоть різну несинітницю.

 • Віктор Слюсар 11.02.2016 at 18:09

  Шановні,зрозумійте,що нині відбувається прихований геноцид української нації.Прикриваючись АТО,а насправді це неоголошена російсько-українська війна,українців зробили жебраками на своїй землі.

 • Afvedot 11.02.2016 at 21:18

  Cлюсар а хто їх зробив жебраками? Чи не такі як Кравченко, та їх прихвостні такі як Коваль та інші. Ти скажи хто і протів кого вчора з Лебедина прислав сотню лебединців, за чій рахунок і кому це нада, де дівся Потапенко, а Козоріз не знав що зморозить. Але сьогодні Коваль вже вспів зарисуватись з охотніками по ящику. Откуда він знав що приїде телебачення?

 • Вог 12.02.2016 at 07:57

  Маніпулює атовцями кравченко. Хоча краще йому звозити їх на свої ставки. Правда в Шполі в них немає води. Нехай голосують за черкащан- жебрацтво їм забезпечене за 300 грн на носа. Лоцмани і ковалі- це кукли самозакохані, а потапеко хоч намагається дути щоки, але такий же лебединський раб.

  • Псіхатолог 12.02.2016 at 13:13

   Правду кажеш, тілько Чогось СЛОБОДЯНИКИ йдуть до Кравченка не влаштовують пікети, цирки і тд. На тих викачаних ставках не те що риба, фауна виздихала! А Олежка Слободяник проплачений УТМР Шполянщини.

   • Псіхатолог 18.02.2016 at 10:07

    шось ніхно не пише про скандал, між Потапенком, Шовінї і Слободяником! Останній відчувши за спиною крила в вигляді Крісла Голови УТМР викопав собі яму яку засиплять в 2017 році шляхом переобрання голови УТМР Шполи!

 • Віктор Слюсар 12.02.2016 at 12:29

  Визнаю,що далеко не всі,кого я підтримував після Майдану,Хтось через обмежений політичний кругозір,хтось через не розуміння ситуації,а хтось через свою продажність забули про ідеали Майдану.Розкаююсь,що підтримав Сергія Кравченка на посаду прокурора і допомагав йому,який за два роки не провів розслідування по регіоналам і тітушкам.Сьогодні взнав про акції проти француза.Це організована ідобре спланована акція певної сили щоб стати одноосібним господарем в районі.Черкащани-це ракова пухлина яка,як іЯнукович думає,що їм все дозволено.Хлопці отямтесь.

  • Отець Сергій 12.02.2016 at 18:45

   Вікторе, нарешті ти прозрів, і це радує! Пройдуть часи і всі будуть з насолодою згадувати комуністичний режим, безкоштовну освіту, медицину, дитячі гуртки ! Зайнятість населення, коли кожен міг проявити себе, а не гнути спину на Черкащан – Кравченків, та іноземців – европейців французів ! Дійсно Вікторе потрібно всим отямитися, незалежно політичних поглядів , потрібно об”єднатися навколо однієї ідеї, спасти Україну неньку. Поки будемо гратися в політичні партії, з політичними простітутками, то такі ділки як Черкащани та ім подібні – зроблять нас рабами, хоч на сьогодні більшість сільських жителів вже є рабами Кравченків, Гончаренків, Ляшенків, та ім подібних. Людей на сьогодні об”єднує однодневний заробіток – на виборах, за поїздки на майдани, за участі проплачених акціях – а не їдея бути вільними, незалежними, зайнятими на своє благо та благо держави !

   • Аваст 21.02.2016 at 12:57

    Непоганий спіч. Забув тільки написати пан Отець про дешеву ковбасу, і тверду віру в комунізм…. Ну що ж. Попробую відкрити очі трішки ширше. Давно, ще в совкові часи, мене мучило питання: якщо так жилось класно, то чому ніхто до нас не їхав з-за кордону на ПМЖ? Чому у 80-х зі Шполи до Черкас не можна було виїхати автобусом – забитим пасажирами “до верха”. Ну і нарешті – якщо була сууууупердержава СРСР зі своїми КДБ, ГРУ…… і т.д., чому так швидко все розпалось? Питань ще є багато…. А тепер відповіді. По першому все ясно? чи пояснить… По другому – “щасливе” радянське життя в селі не залишило вибору, як втікати в місто, де дадуть квартиру, після роботи – ноги задер і лежиш, там і послуги і асфальт. А в селі робота від зорі, до зорі…. Привезуть хліб черствий і чоботи кірзові, зато дешево, а нормальний товар – по знакомству, достать, з москви, за насіння. А ще рабам почали паспорти давать тільки в 60ті роки, а до цього навіть не вважали за громадян. От люди масово і виїхали з села у щасливі періоди 70-90роки. А на побудованин нових школах в районі нажилися “мама нє горюй”. Тепер про СРСР. КоллОс на глиняних ногах розвалився – бо вже дармоїдів на “плечах” скопилось критично багато. Споруда не витримала ваги. І демократи тут ні до чого. Бо першими і другими володарями країн були тіж самі комуністи кравчуки, кучми. Хіба не ви в 90х кричали, що бандера-Чорновіл усіх продасть в рабство…. От тепер мовчіть і хавайте плоди правління комуняк.

   • Саня 24.02.2016 at 22:41

    Давно читаю коменти отця Сергія. Але на цьому коменті аж “прозрел”! Де це хто при комуністичному режимі “міг проявити себе” ??? Що за бред? Коротка в тебе пам.ять, отче. При комуністичному режимі мільйони українців було заморено голодом, знищено в м,ясорубці війни та в сталінських концтаборах. І якщо в тебе повертається язик сказати, що треба жаліти за цим режимом – то не тобі тут патякати, як далі жити всім нам….

 • Піпл 12.02.2016 at 21:06

  Це точно! Але дивитись треба вперед. Не продавати голос, а обирати. Всі вищеназвані “люди” користуються поганим матеріальним становищем людей і через ковалів, лоцманів і їм подібних, через “шполяночки +” зомбують потрібною інформацією. Але люди повинні знати власників кріпосних: КРАВЧЕНКА,ШОВІН’Ї, ЛЯШЕНКА,ГОНЧАРЕНКА і не допускати їх до влади!

 • Віктор Слюсар 12.02.2016 at 21:11

  Комуністичний режим не повернеться як і наша молодість.Країни східної Європи іБалтії не жалкують за радянським періодом,а будують своє майбутнє в інтересах своїх громадян. Нас роздробили на кланові партійки і грабують четверть століття насаджуючи покору і рабське смиріння на міфічний рай після смерті. І справа не в прозрінні-просто не можу терпіти підлих,брехливих,злодіїв.

 • Отець Сергій 12.02.2016 at 21:39

  Вікторе, ніхто не говорить про повернення комуністичного режиму. Але історію потрібно пам”ятати,так як і тих хто її творив. Будувати своє майбутнє потрібно правильно, цивілізованим шляхом ! Весь час скільки знаю ви пане Слюсарю підтримували все “дерьмо” підлих, брехунів, злодііів прикриваючись ширмою патріотів – які ніколи не зробили корисного для розвитку Шполянщини, окрім того що кричали, і міняли владу, а такі як Кравченки, Гончаренки, Ляшенки, европейці Фредеріки, тільки раділи, збагачуючи свої статки, людей робили рабами, в тому числі і вас Вікторе ! І чого ви добилися, разом з Пантюшою та іншою братією? Втратили надбання того ж комуністичного режиму – фабрики, заводи, колгоспи, віддавши в руки нетруженим Кравченкам, Гончаренкам, Мальчикам,Лазаренкам !

  • Afvedot v z. 13.02.2016 at 18:43

   Місцеві пани-рабовласники нахапали собі всього людського через махінації та продажні суди і жирують. Кидають кістку таким як Коваль та Лоцман, ці за бабки готові лизать всім, і прославляють гнид які вони благодетелі. Вішають людям лапшу що не такий президент та прем’єр а самі ухиляються від податків. Кому раніш належало ЛНЗ? А зараз Кравченку, общага ПМК була зроблена для людей а зараз тільки Лазаренку яку купив її менш як з 80 тис. гр. Гончаренко привласнив собі все село Терешки з людьми і землею і не вдавився. Де дівся колгосп ім. Жданова, де мебельна фабрика, швейна, кондитерська, та багато іншого? Мальчик глотає все в Шполі і також не давиться нічим, а по селах все чиє? Все панське! А що належить людям? А нічого! А хто винен в тому? Президент приїхав і пограбував район чи це зробили місцеві гниди? А люди з лапшою на вухах мовчки за тим спостерігали. Отож всі біди через жадність своїх доморощених панів. З них треба і починати.

   • Отець Сергій 14.02.2016 at 07:31

    А виноваті у всьому – люди ! Які йшли і йдуть на поводу крикунів та горе політиків, таких як Коваль, Слюсарь та їм подібніх. Ці за гроші бунтують народ – а інші наживаються на цьому ! Самі люди продаються і приводять до влади “ЧЕРКАЩАН”, Кравченків та ім подібних ! Все валять на владу, щоб влада боялася і не трогала панів ! А пани , вкладать капітал , і проводять до влади своіх поинаючи від місцевого самоврядування закінчуючи Верховною Радою ! Щоб змінити систему в якій ми живемо, потрібно змінюватися самим ! Майдан за гроші не змінить нашу свідомість. Майдан за гроші приведе до кормушки крикунів, які будуть відпрацьовувати проплачний майдан.

    • Піпл 14.02.2016 at 19:23

     Правильно, молодець. Тільки коли це до людей дійде!

    • Afvedot v 14.02.2016 at 20:30

     В старі часи з панами не церемонились, і правильно бо кровопийцям і гнидам нема місця на цьому світі. Коли кількох рабовласників раптово не стане то остальні задумуваться почнуть, в Англію літать перестануть, та маєтки за кордоном дітям купувати.

    • Afvedot v 16.02.2016 at 23:01

     За гроші Кравченка (ЛНЗ) може тільки Коваль він жадний до грошей, та ще там є з Свободи такі, за Слюсаря я сумніваюсь, він не та людина, він не Коваль і не Ліля що роблять бізнес на людському горі. Ви Отец Сергій що були на Майдані і Вам за це давали гроші? шо таке пишите. Я знаю шо з Шполи їздило чотирі автобуса тітушок за гроші, і бажаючих було ще на пять автобусів. Такі в нас продажні люди, і ніхто не був покараний за продажність.І їздили не бідні.Сушко тоді не плакав щоб давали йому дотацію, і автобуси йому не спалили, бо пожаліли. Але то був інший майдан, за яника.

 • Піпл 15.02.2016 at 06:37

  Дасть Бог дуже скоро їх і тут жде кінець. Нехай мер обживає нову квартиру, бо його старший син скоро навілаєтатуся, а ми допоможем.

 • Олександр 15.02.2016 at 23:02

  Коваль, ти вже все шкільне вугілля спалив у себе в барі?

  • Піпл 18.02.2016 at 06:24

   Він підігрівав “АКТИВ”, щоб на камеру боротись за новий ставок для зрошення лнзшних полів.

   • Псіхатолог 15.03.2016 at 20:23

    Точняк, Слободяник такий же Л_О_Х як і Ігор Кукуруза тільки він ще цього не поняв. Його руками жар загрібають.

 • Максим Литвин 20.02.2016 at 11:41

  Я одного не можу зрозуміти, чому ви, чесні користувачі прикриваєтесь іншими нік-неймами замість того щоб написати свої брехні,образи і придумані історії зі своєї основної сторінки? І чому інші користувачі повинні вірить в цей придуманий „Бред“?
  Якщо ти адекватна і чесна людина не потрібно прикриватися всілякими так званими „Піплами“,„Псіхатологами“, „Перегарами“ тощо.
  На мою думку цим людям просто є що приховувать, на словах вони розумні, а за копійку вони готові вистрелить своїм у спину і паскудить інших чесних і відданих своїй Батьківщині людей.

 • Піпл 13.03.2016 at 16:28

  Бредиш ти, максим литвин,ковалів і їм подібних за людей вже майже ніхто не вважає, їх “ВИБРАЛИ” як і інших черкащан. Так що не напружуйся.