Скандал у Шполянському районі: селяни планують радикальні дії

На Шполянщині селяни стали на захист ставка. Кажуть, його створили ще їхні батьки та діди більше півсотні років тому. Люди не хочуть віддавати свій спадок у оренду чужинцям, інакшої думки – сільський голова.

Гордість села Іскрене розхвалює Віктор Задорожній. Ставок на 120-гектарах землі для селян і місце відпочинку, і годувальниця. Кілька десятків років тамтешні живуть за рахунок риболовлі. Донедавна місцевою перлиною опікувалася громадська організація рибалок-любителів, яку створили самі ж селяни. Та тепер у селі подейкують, сільський голова хоче віддати ставок приватникам. Люди – проти, бо бояться, що новий “господар” до води їх і близько не пустить.

Надія Письменна, жителька с.Іскрене: “Як можна забрать у своїх людей, як можна і отдать комусь чужому.”

Надія Сташенко, жителька с.Іскрене: “На Качурнику взяли ставок, обгородили, і корови пить води не можуть, кому вірить, кому, нікому не вірю, як заберуть землю, чи той ставок, заберуть і землю нашу”.

Олександр Наливайко, житель с.Іскрене: “Тут риба вона мулом нічим не воня, хороша риба, а оце як прийдуть, я не знаю, шо тут оце будуть, це ж тут осьо кажуть, на одну вудочку можна ловить, а вони ж не позволять. Скажут платіть за білет.”

Ставок місцеві вважають власністю громади. Бо його зробили ще їхні діди у 50-х роках минулого століття. Сільський голова на це має свої аргументи. Каже: ставок у громади забрав суд. Бо громадська організація і досі не виготовила потрібну технічну документацію. Тож водоймі підшукують нових власників.

Микола Остапчук, сільський голова с.Іскрене: “Ми як надавали ставок товариству на збереження і відтворення, другим пунктом у нас було зобов’язати товариство виготовляти технічну документацію, на шо були відповіді, що у нас документація є, але її по цей день немає. А шоб якось віддать чи на збереження, чи на відтворення, чи в оренду, чи просто віддать, потрібен бути хоть якийсь та договір”.

Словами голови громада обурена. Запевняють: всі документи є, та їх просто не хочуть брати до уваги.

Петро Письменний, голова громадської організації рибалок-любителів “Джерело”: “Є технічна документація, про яку говорили, що її немає, є земельний відвід, є кадастровий номер, це все є, але Миколі Івановичу це не підходить. – Чому? А тому що надо отдать тому чоловікові”.

Районна влада на це тільки розводить руками. Пояснює: хто перший оформить усі необхідні для оренди документи, той і зможе хазяйнувати на ставку.

Володимир Потапенко, голова Шполянської РДА: “Наша відповідь адміністрації така: ми сьогодні за те, щоб на сьогоднішній день був ставок у громади іскрянської, але, щоб все було зроблено в правовому полі. Це перш за все заключення договорів, виготовлення водного паспорта”.

Селяни кажуть: дооформлювати папери готові. Та як це не допоможе повернути ставок у власність громади, то планують радикальні дії.

http://vikka.ua

3 коментарі до “Скандал у Шполянському районі: селяни планують радикальні дії

  • 22.07.2015 о 14:54
    Permalink

    А хто кіно замовив??Мабуть ті ,кому вигідний став без власника!!Я за те,що б став залишили громаді.але треба створити спілку,офіційно зареєструвати її!А потім всі разом гонити бракон”єрів,які хочуть на дурняк набити кармани!!

  • 22.07.2015 о 16:17
    Permalink

    Коваль вірно говорить. Громада повинна визначитися в тому хто буде кращим орендарем і дасть прибуток в громадську касу.Я за те,що власністю громади повинна керувати громада через своїх представників (депутати,громадські активісти,об”єднання) та надавати пріоритет своїм місцевим бізнес-проєктам.