У Шполі розслідують причини падіння

В кінці травня до Черкаського обласного контактного центру надійшло звернення від депутата Шполянської міської ради Вячеслава Кишінька. Він звертається від імені депутатів міської ради (що підтримали дане звернення) та жителів вулиць Невського, Берегова, Енгельса що у місті Шпола.

Люди скаржаться на дії орендатора Михайла Богача, який утримує два ставки Ждановський і Перерваний та прилеглих до них земельних ділянок.

За даними місцевих жителів, на цих ставках розміщені бурові скважини для забору води. Ними другий рік підряд викачують воду із водоймищ на полив, для вирощування сортової кукурудзи. Ці два стави опинились під загрозою знищення, а річка Шполка, яка текла від Червоного ставка до Ждановського засохла як тільки почали відкачувати воду. Мало того, у криницях людей на два метри впав рівень води.

- Так, до райдержадміністрації надходило таке звернення, — каже голова РДА Володимир Потапенко, — Дану інформацію було розглянуто та взято до уваги.

Як зазначає директор ТОВ «Маяк-Агро» Михайло Богач: — Відповідно договору, укладеного з Шполянською районною адміністрацією, ТОВ «Маяк-Агро» передано в оренду на строк 10 років земельні ділянки загальною площею 38 га, у тому числі й під ставками і прибережними захисними смугами. Вказаний договір було зареєстровано за відповідним номером згідно вимог Земельного кодексу України. Що стосується викачки води для поливу то все відбувається в межах закону. Водним кодексом України передбачено спеціальне водокористування, що регламентовані в статті 65. Також зрошення сільськогосподарських угідь здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування, який видається власнику. Такий дозвіл був наданий ТОВ «Маяк-Агро» Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області в грудні 2012 року і діятиме до грудня 2016 року. Тож, встановлені ліміти забору води суворо дотримуються господарством.

- Про причини падіння води в криницях місцевих жителів нам не відомо, далі говорить районний керівник В.М. Потапенко, — Тому Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації було підготовленно та направлено лист начальнику Державної екологічної інспекції в Черкаській області щодо проведення перевірки падіння рівня води в криницях жителів вулиць Невського, Берегової, Енгельса, що у місті Шпола.

http://shpola.gov.ua

Запись опубликована в рубрике Без рубрики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>