Черкащина: мешканців Шполи труять вдень і вночі

Мешканці Шполи обурені, а місцева влада закриває очі на чергову болючу проблему. У школах, поряд з житловими будинками ледве не щодня спалюють купи осінього листя, які дотепер лежать у різних районах.
Городяни переконані, що листя спалюють працівники комунальних служб.
Тим часом, 27 березня зафіксовано факт спалювання листя практично в центрі міста.
«Чи можна запобігти свавільним багаттям по місту? Зібрані комунальниками купки осіннього листя вже чекають на підпал. Навіть, під стінами управління МНС багаття будуть палати, дим буде смердіти, а мешканці звично проходитимуть повз та дихати отрутою. Чи можна цьому покласти край? Влада без діє», — кажуть обурені мешканці Шполи.

 

 

Шполян труять в день і вночі смердючим димом
Время просмотра
1:48
Просмотров
71

Запись опубликована в рубрике Без рубрики. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

13 комментариев: Черкащина: мешканців Шполи труять вдень і вночі

 1. editorinchief говорит:

  Де комунальні служби? Вимерли?

  • Форт говорит:

   Де в людей совість і розум? І не було?

   • Рембо говорит:

    Розум і відповідальність в першу чергу повинен бути у тих хто це робить, та комунальників міста та мера які повинні забезпечувати санітарний контроль у місті.

    Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?
    Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
    При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
    На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.
    Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і викликаючі респіраторнні захворювання оксиди сірки. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальнихшляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзилліти.
    До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.
    Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вкплив диму на чиї організми особливо небезпечний.
    Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
    1. В сухому листі згорають змуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.
    2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.
    3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаются в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.
    4. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
    5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.
    6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
    7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
    8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілихнаселенихпунктів, помисловості, регіонів.
    9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
    10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

    Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя…
    Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
    Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослиннихрешток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.
    Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчи та нормативні заборони.
    Варто дізнатись, чи мають місцеві органи влади (всіх рівнів) додаткові рішення щодо неприпустимості спалювання листя. Якщо спалювання ведеться співробітниками житлово-комунальних управлінь, слід скаржитись на них вищестоячим органім – в житлове управління, управління з благоустрою, міськвиконком. В такому випадку значно користніше посилатись на рішення самих місцевих органів.
    Якщо скарга не задоволена, слід скаржитись на місцеві органи влади, що її не задоаольнили в Державну екологічну інсекцію, пожежну службу, міській санітарно-епідеміологічній службі і в прокурату.
    Про пали місцевими жителями корисніше повідомляти дільничому міліціонеру.
    Вагомим буде підготувати заяву у відповідності до чинного Закону України «Про звернння громадян». Приводимо приклад.
    Начальнику………………..
    Від кого (написати безскорочення прізвище, ім*я, побатькові, місце проживання.
    __ числа __ місяця __ року в __ час на тер¬иторії ______ (місцезнаходження палу вказати максимально точно, уточнивши вулицю, сквер, номер будинк, біля якого спалювали листя) невідомі мені лиця (двірник и т. і.) палили сухе листя (Або сміття — в залежностівід ситуації. Інший варіант — “горіло чи було підпалене сухе лис¬тя/сміття”. Опи¬сувати порушення слід в залежності від того, що ви бачили насправді.). Вигоріло біля __ м2 території (пло¬ща вигорілої території вка¬зу¬вати нео¬бов*язково). Це призвело до пошкодження __ дерев і кущів (якщо це було).
    В результаті цього подпалу відбулось забрудження атмосферного повітря, чем було порушено право на безпечне для життя і здоров*я довкілля, гарантироване ст. 50 Конституції України и ст. 9 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища.
    Крім того, були порушені норми Правил утримання житловихбудинків та прибудинковихтериторій і/або правилутримання зеленихнасаджень в містах і іншихнаселенихпунктах України.
    ПРОШУ
    подібні право¬порушення не припускати (— для житлового господарства)
    пресікати (— для контролюючих органів).
    У відповідності до ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” і поскільки (варіант — “…поскільку я регулярно проходжу повуказаній тери¬то¬рії і …” — далі по тексту) протягом цього місяця через подпали листя (чи сміття) мені доводиться постійно дихати димом,
    ПРОШУ
    скоротити термін розгляду цієї заяви до 15 діб.
    Дата Прізвище, ініціали
    Підпис
    Аналогічним чином слід оскаржувати пали на природних ділянках і випалювання стерні на полях.

    Законодавча довідка
    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
    Стаття 50.
    Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.(…)
    Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища”
    Стаття 9. Екологічні права громадян України
    Кожний громадянин України має право на:
    а) безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище; (…)
    з) подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров’ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище.
    Стаття 12. Обов’язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища
    Громадяни України зобов’язані:
    а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; (…)
    в) не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів;
    Закон України “Про охорону атмосферного повітря”
    Стаття 16. Регулювання шкідливих впливів на атмосферне повітря при відсутності нормативів
    Шкідливі впливи на атмосферне повітря, для яких не встановлено відповідних нормативів екологічної безпеки, забороняються. У виняткових випадках такі впливи допускаються тимчасово лише з дозволу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Міністерства охорони здоров’я України за умови, що за цей період буде встановлено відповідний норматив та вжито необхідних заходів щодо охорони атмосферного повітря.
    Стаття 22. Виконання вимог щодо охорони атмосферного повітря від забруднення виробничими, побутовими та іншими відходами
    Складування, зберігання або розміщення виробничого, побутового сміття та інших відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря пилом, шкідливими газоподібними речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, допускається лише при наявності спеціального дозволу на визначених місцевими органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування територіях у межах встановлених ними лімітів з додержанням нормативів екологічної безпеки і при можливості їх подальшого господарського використання.
    Не допускається спалювання зазначених відходів на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря.

    • osa говорит:

     Рембо, взяли б,Ви, свою кілометрову петицію в ручки та й пішли на засідання сесії,та й ТАМ помохали б нею перед жирними пиками членів нашої влади.То ,можливо,і щось би змінили у свідомості людей!А,взагалі,потрібно починати з себе,потім судити когось.

   • Сергій говорит:

    головне у спалюванні сміття це освідченість громадян і їх бідність як матеріальна так і духовна…

 2. drakosha говорит:

  Міська влада могла не полінуватись і виділити місця де збирати сміття і звідки вона буде вивозити.

 3. гоголь говорит:

  найбільш обурює пасивність громадян, особливо батьків малих дітей, які мовчки то всьо вдихають.

  було би добре зібрати 10-30 людей які зможуть ту владу «носом тикнути в купи попелу», якщо вони самі це не бачать…

  але ж де вони? таке враження, що в 25 тисячному місті взагалі немає активного сміливого осередку…

 4. ЧорнийВорон говорит:

  А штрафувати не пробували? Одне показове штрафування Плетіня, чи хто там зараз за ЖКГ відповідає, і знайшлися би цивілізовані способи вирішення проблеми

 5. drakosha говорит:

  Що може Плетінь??? Він тільки пенсіонерів ганяти вміє і доводити їх до інфаркту.

  • весна говорит:

   а ще сушко із заскалетою хотять зняти рейси із городського маршруту,то його послали,як дирчика провіряти скільки людей їде чи багато чи мало-катався на 21.00

 6. osa говорит:

  Якщо Плетінь не справляється із своїми обов»язками,то ,значить,пора б його замінити на таку людину,якій не байдуже ЩО РОБИТЬСЯ В РІДНОМУ МІСТІ.Плетінь через плетінь!!!

 7. весна говорит:

  перед снігопадом піп(васілій) знову палив сміття прямо на газоні перед полікліннікою ,а воно не догоріло і це гнидник знову.але йому можна,йому сам Господь мабуть розрішив.чого ж та скотиняка та в дворі церкви не спалить,або не прицепить воза до свого джипа та не вивезе.чому ж його не штрафують

  • osa говорит:

   Бо наш батечко куш з НИМИ ділить та грішки щонеділі їм відпускає. Тут у всіх свій інтерес.А що твориться в місті всім начхати,головне,щоб самого не трогали.А якщо не доходить до людей ,що не можна палити ,то штрафувати потрібно МЕРА чи депутатів цих вулиць.А то вони і незнають за якими вулицями закріплені.Головне,що зарплатка вчасно капає на рахунок.А робота ДЕ?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>