Черкащина: провладна газета у Шполі спровокувала протистояння

Позиція владної газети “Шполянські вісті” в особі її головного редактора Анатолія Вікторука та заступника редактора Катерини Вальчиковської вчора стала предметом бурхливого розширеного засідання Громадської та Народної рад району.

Більше сотні шполян зібрались у сесійній залі Шполянської районної ради.

Прийшли голова райради Іван Скорик, новопризначений голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, волонтери, учасники АТО, матері та дружини солдатів, депутати районної ради, сільські голови, активісти, із Черкас приїхав депутат Верховної Ради VII скликання Леонід Даценко. Самі “винуватці” на зібрання не прийшли, хоч їх і запрошували.

“Ми можемо звільнити із посади людей, які відкрито висловлюють антиукраїнську позицію, чи нам треба їх, як Януковича, із кріслом виносити?” – поставили наболіле питання жителі району перед Потапенком та Скориком.

Шполяни навели чимало прикладів того, як позиція редакції викликала обурення у громади району. Тільки за останні кілька місяців редактор встиг грубо випхати в плечі матерів та дружин учасників АТО, які хотіли розмістити на шпальтах “районки” подяку волонтерам за їхню мужність і велике серце, газета надрукувала кілька відверто проросійських матеріалів, зіштовхнула лобами двох потужних шполянських господарників, які претендували на посаду голови райдержадміністрації.

http://dzvin.org

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

71 коментар до Черкащина: провладна газета у Шполі спровокувала протистояння

 1. Троль коментує:

  володимир потапенко повинен вишвирнуть цю путінську коросту!!!!!!!!!!!!!!

  • АТО коментує:

   вікторук образив матерів учасників АТО! і влада повинна срочно його викинути з крісла як він виштовхав цих жінок з свого кабінету. виступала мати яку особисто виштовхав пан. вона мати не одного а двох учасників АТо. обидва її сини пішли захищати країну. треба вікторука відвезти до цих хлопців в окопи. тоді він місяць безпереври писатиме який він герой і де побував і як вкакався під час обстрілу. але він не поїде. хто ж буде керувати мозгами всього району? раптом район очнеться без чергової дози цого брехні і сепаратизму? влада дограється що завтра на першій сторінці вікторуківських вістей буде портрет хуйла і мотороли як національних героїв.

 2. Станіслав Іванович коментує:

  Невеликі уточнення по статті: Не всі члени Громадської ради, та Народної ради знали про це засідання. Організтор не потурбувався їх запросити. Також на дві години була сесія міської ради, де вирішувались важливіші питання. З волонтерів була тільки Ліля Усик, з своїми родичами, яка ПРОІГНОРУВАЛА засідання координаційного центру допомоги АТО, на якому були всі інші волонтери яке проводила перший заступник РДА Ірина Береза, тому на зібранні О.Пірогова вони були присутні тільки на самому початку та на закінченню. Можливо редактор Вікторук дійсно заслуговує на те щоб його звільнити, але він фізично не змігби когось випхати у двері, він відмовився друкувати подяку не ВОЛОНТЕРАМ, а одному волонтеру Лілі Усик так як її ця подяка потрібна була для припинення кримінальної справи, так як і грамота від райради, яку також випросили. Але в І.І.Скорика трохи нехватило духу щоб про це розповісти всім присутнім в залі, так як Іван Іванович намагається нікого не обідить і бути хорошим для всіх. Що стосується О.І.Пірогова то не етично дякувати людям які на відміну від присутніх у залі, ще працюють і виконують свої посадові обовязки.

  • Ольга Пилипівна коментує:

   Дозвольте внести і своє невелике уточнення: “зіштовхнула лобами двох потужних шполянських господарників, які претендували на посаду голови райдержадміністрації.”
   Володимир Миколайович Потапенко – погоджуюсь потужний господарник!
   Станіслава Бойко – (не опечатка з приводу потужного господарника??????????????????????????), КРАДІЙ, ЗАСУДЖЕНИЙ І БРЕХУН.

  • Сергій коментує:

   Cтаніслав Іванович ви живете в космосі, спустіться на землю і почніть земне життя. А стосовно зустрічі: ніхто нікому не дякував а йшла мова про звільнення посад, пані береза навмисно намагається останній час постійно вносити розбрат в волонтерський рух. (так виходить). А якщо ви нічого не зрозуміли то вам давно пора сидіти дома і пердіти.

  • ШПОЛЯНИН коментує:

   Пане Слюсар! Ці збори були для родин учасників АТО, щоб новий голова рда почув їх всі проблеми. Ваша ненависть до Лілії, яка робить грандіозну справу, на відміну від вас, просто огидна! Цю зустріч зпропонував провести Пірогов під час сесії райради і про це узгодив із Скориком і з Березою. А вона, будучи підступною і підлою, про це нікому не оголосила в рда ще й назначила в цей же час своє засідання з волонтерами. Потапенко повинен побачити, яка вона підла – вона його підставила з першого ж дня, бо до нього прийшли люди і не прості, а ті, про яких ми всі повинні турбуватись в першу чергу, а з ним ніхто не прийшов, щоб записувати всі їх проблеми і ставити на контроль. А те що організатор не запросив громадську чи народну раду, то такої цілі не ставилось, це було не зібрання голів громадськихх організацій, хоча вони про це знали і як хотіли то приходили. І ще пан Слюсар! Ви не характеризуйте чиюсь роботу, а зробіть щось корисне самі, а не тільки й те й робите, що обливаєте брудом людей, які щось роблять. Назвіть хоч одну заслугу свою! Ви ж тільки вносите розбрат, який так потрібен путінській агентурі, яка як кліщ засіла в білому домі. Ви їм вірно служите.

  • АТО коментує:

   в залі були присутні родичі сорока учасників АТО! які справи важливіші за зустріч з ними? який координаційний центр? чи не в цьому залі його варто було провести? адже робота цього центру стосується саме цих сімей? а цих матерів, дружин проігнорували члени центру, особливо береза! до чого тут кому подяку відмовився друкувати вікторук? сам факт відмови матерям учасників АТО? те, що матір двох! учасників АТО вікторук виштовхав з кабінету? так, подяка написана була Лілі і її мамі, бо станом на вересень у нашому районі не було! інших волонтерів! Чому пан вікторук вже 8 місяців робить вигляд ніби в районі нема цих волонтерів? не друкує про їх діяльність?

 3. Рембо коментує:

  Вікторуку настав час залишити ЗМІ Шполянщини ! Газета Шполянські вісті – ізжила себе, разом із старою владою ! ЗМІ повинні бути незалежними , а не прихвостнями влади ! Вікторук служив і комуністам і поморанчивим і голубим, всим хто утримував платив і робив закази ! Настав час змін, змінюється суспільство – повинні змінюватися і ЗМІ. І Володимир Миколайович Потапенко – повинен це розуміти, переконавши депутатів, змінити редактора, цим самим змінити роль газети в житті району !

  • Іван БОГУН коментує:

   Правильно, Рембо!!!! Цю падаль треба викидать, бо вже засидівся на народному добрі. Ця скотяра жидівська за наші гроші нам бреше і принижує! Якби я був на цій зустрічі – не випустив би нікого, поки не вирішено було 100% вигнать! КОРИДОР ГАНЬБИ ВІКТОРУКУ І ЙОГО ПОДРУЖКІ – в ДНР їх!!!!

   • Мой Додир коментує:

    Богун, а Ви випадково не з радикальної (чи раком дальньої) партії Ляшка!?

    • Троль коментує:

     нє у богуна в кармані візитка яроша.

     • Васильків Василь Васильович коментує:

      Схоже у Богуна в кармані дирка від бублика, а пістолет у нього з іменною гравіровкою є. Чи тільки вила з під гною в сараї?

 4. Іван Лозуватка коментує:

  Хочу подякувати Анатолію Федоровичу Вікторуку за статтю в газеті “Шполянські вісті” написану про нашого сільського голову Станіслава Бойко. Нехай тепер люди всього району починаючи від Лозуватки до Ярославки знають про його діяння судимості та розкрадання коштів, людських коштів!

  • Сергій коментує:

   Ви шановний бачили кого вибирали, а тепер нема чого дивуватись і робити відкриття, думайте тоді коли вибираєте а зараз ваші заклики безглузді

   • Русский МИР коментує:

    Как люди могли знать когда даже СБУ Черкасс не знали об этом, все очень хорошо прикрывалось. Помогал Пирогов

 5. Іван Лозуватка коментує:

  Так, а з приводу кого треба винести з кріслом пану Потапенку, то це мабуть Бойко С. Лозуватського голову, судимість є господарник ніякий (прототип Януковича), Володимир Потапенко візьміть будь-ласка це до уваги. Людина з кримінальним минулим займає керуючу посаду, доречі якого підтримували та представляли перед Губернатором Зачепа І., та Кишінько В.

 6. Ольга Пилипівна коментує:

  Люди добрі, так що це коїться, волонтери з кримінальними справами, о це компанія зібралась, а я думала, що це не правда. Я думала наговорюють, що Ліля гранати з собою привезла з АТО!!!
  З приводу фінансування газети Шполянські вісті то тут можна поставити жирну крапку. Кожна юридична особа має розрахунковий рахунок (Шполянські вісті також). Виписку надати громаді не проблама я так думаю, де можна буде побачити хто і скільки перерахував в тому числі і держава (державні кошти платників податків ФО). Подруга працює в газеті яка і розповіла, що газета не фінансується з 2006 року як на посаду прийшов Пірогов кому як не йому це знати. Пірогов за свого правління ДАВИВ ДАВИВ газету та щось в нього не вийшло. Газета живе за власні кошти від продажу тиражу.
  А Анатолій Федорович за час керування газетою трохи покращив матеріальне становище (не зважаючи на “досить гарне фінансування”!!!!!) всі компютери що зараз знаходяться в приміщенні редакції, частина була привезена з Черкас, частина передана з Канади (Українською діаспорою!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), знають його і там. Тай автомобіль зараз такий як у міського голови тільки куплений не за державні кошти.
  Доречі булой таке, що бензин на автомобіль Вікторуку доводилося випрошувати у Голів колгоспу, для того щоб поїхати на інший кінець району та написати статтю.
  Отаке веселе життя редакції!

  • ШПОЛЯНИН коментує:

   Та прямо така бідна і нещасна ваша редакція! Задавляна Піроговим і без фінансування! Не брешіть будьте люде! кожен рік на неї йде не менше 100 тисяч з наших карманів щоб ви, такі невинні ангели нав’язували нам антиукраїнську пропаганду! Ви проти волонтера “з кримінальною справою” – підлі і підступні зрадники і ганьба вам!

   • Ольга Пилипівна коментує:

    Та брехати нема чого свята правда. З приводу чи йде на газету 100 000,00 грн. коментар вище (жирна крапка), фінансування нема. А ще з ваших карманів йде на пенсійний збір, 1,5 % на АТО, збір з атовласникі на дороги і тд… Тільки питання чи ДОХОДЯТЬ кошти за призначенням??? При ручному управлінні бюджетом по всій Україні

    • Рембо коментує:

     А чому газеті не жити – вибори кожен рік агітація за кандидата на цілі сторінки з вкладишами – друкування 1 см.кв..4 грн + стаття, а якщо заказна + чималий гонорар !
     Першу машину купили сільгосптоваровиробники і бензин давали в складку, а як приїжав у колгосп то ще кормили ,поїли і в торбу давали ! Не горював Вікторук ніколи ! Був продажним і подхалімом ! ,пристосовувався до любої влади, зробивши районну газету бізнесом для свого карману ! Окрім того що виділяються кошти з районного бюджету, ще й виділяють на підримку сільгосптоваровиробники та підприємці згідно розпорядження голови РДА. А скільки було заказних статей, які розколювали район навпіл і стравлювали між собою керівників ! Пора змін в районні настала !

    • Троль коментує:

     да-да – наші гроші для твоєї злобної писанини доходять до тебе за призначенням і ти учиш тепер за ці гроші всіх шполян як треба любить москальський язик пушкіна1 ти ше про ідиш статтю накатай шоб уже всі освоїли твою пропутінську зомбопрограму. брешеш ти й не краснієш ше й свою наглу брехню святою називаїш. чи буває чувство стида в таких як ти1

     • Русский МИР коментує:

      Так извините ребята, с ваших слов газета живет за собственные заработаные срадства, а не за налогооблажение вы определитесь. А то что выкрутится смогли молодцы. У них хоть цензура есть не то что у вас … Балаган.

     • ШПОЛЯНИН коментує:

      А хто тебе звав сюди – руський мір? Згинь, нечисть разом зі своїми агентами з шполянських вістей і щоб духу вашого не смерділо в Україні!

   • Мой Додир коментує:

    Донбасс порожняк не гонит! Як і Ліля Усик, в зону АТО вона їде з провіантом для воїнів (не факт, що не деребанить), а назад везе цяцьки гранати, зброю і тд. Підтверджую факт незаконного перевезення зброї це є чиста правда. Справа на неї заведена.

    • АТО коментує:

     гранати не довезла. справа заведена на військовиї 14 батальйону “Черкаси”, а Ліля і два самооборонівці з Звенигородки-лише свідки по цій справі. набридла брехня. підозрювані Андрій Кулинич місто Шпола, відразу визнав свою вину. Павло Лановенко місто Сміла і село Сигнаївка вину не визнає але хлопцям з батальйону признався. тож менше лийте бруду на Лілю. краще спрямуйте свою енергію на справжніх винуватців вони підставили волонтера яка більше пів року возила їм бронежилети продукти. шановні невже якби вас підставили ви б допомагали і далі. Ліля їх простила тож залиште її в спокої

 7. zhorka коментує:

  Іване не каламуть воду, і хто такий Кишінько В.? Я навіть не питаю хто представляв нинішнього голову РДА, чомусь і на представлення губернатор не приїхав, і навіть нікого не прислав. Такого ще не було.

 8. Пятачок коментує:

  хочу подякувати Вікторуку що тоді не опублікували про мене статтю – спасіба)

  • Іван БОГУН коментує:

   І я хочу подякувати Вікторуку і навіки розпрощатися з цим сепарастом!

 9. Corrado коментує:

  Як в країні, яка такою високою ціною платить за прагнення жити по-новому, можуть миритися з редактором, що давно перетворив газету на службу догоди та помсти? І робить це Вікторук в тім числі й за бюджетні кошти, які регулярно виділяють засновники. Негайно очистити газету від нечестивців та вдихнути в неї нове життя! Газета не мусить страждати через те, що там рацює Вікторук і його прихильники. Країна здихалась Януковича, а Шполянщина не здатна здихатись вікторуків?!

 10. Васильків Василь Васильович коментує:

  Прольємо трохи світла хто є потужним, а хто тужиться! http://shpolavisti.com.ua/suspilstvo/2626-narod-povynen-znaty-svoikh-heroiv

  • Троль коментує:

   вася всі бачили цю бульварщину1 стаття гнидоти яке вирішило шо має якесь право когось характеризувати – хай себе характеризує і покаже який він герой1 потапенко тепер змушений перед всіма оправдовуваться шо він не заказував цього лайна. то нехай дивиться з ким він збирається працювать для благ нашого району – далі ше й не те буде дряпать.

   • Русский МИР коментує:

    А характеристику даному господину суд давно уже дал. Просто статья характеристику просветила факт!!! факт!!!

 11. Леся Бузина коментує:

  Шановні працівники Шполянських вістей не звертайте увагу на цих Нуждущих і Страждущих … Робіть і надалі те що Ви робите полумя політичного перформенсу даної статті скоро закінчиться. Зграя бунтівників не пропхала до влади свого кримінального авторитета от і бісяться, а вам шановні дописувачі пропоную ще раз гарненько вчитатись в статті Шполянських вістей бо антиукраїнського там немає.
  Я можу розмовляти як на українській так і на російській мові із задоволенням читаю (Пушкіна А.С., Достоєвського Ф., В. Набоков, М.Булгаков і тд. всі російські класики, нажаль в Україні покищо таких немає). Буду внуків вчити розмовляти російською мовою буду давати читати їм російську класику. Погодьтесь дитина яка знаю 2 мови це добре (україн. російс.) а якщо щей і англ. то це взагалі супер.

 12. Леся Бузина коментує:

  “Мы все учились понемногу чему-нибудь и как-нибудь” написал однажды Пушкин. Зграя бунтівників вчилась якраз як небуть.
  Так у нас зараз така картина можна висловити її приказками
  “Где два украинца, там три гетмана”
  “Що не з’їм, то понадкушую!”
  “Щастя — це коли у сусіда корова здохла!”, “Моя хата скраю”.
  А анекдот!
  — Куме, що ви робите?
  — Обідаю!
  — А можна і я до вас зайду?
  — А чого ж, заходьте!
  — Так ваші собаки не пускають!
  — Так ото ж!
  Приказка Найкраща ковбаса — це чулок з грошима.
  Тож шановні Зачепи, Кишіньки, Пірогови, Усики, Страшні не вийшло всістись в крісло то вже й не вийде. Потапенко наведе порядок. І щодо сотні людей, рахувала на фото не більше пятидисяти (розсаджені так щоб не було видно пустих місць), так що збирайте родичів і надалі.
  А вам пане Пірогов пора вже замінити дідівські штани ато на фото вони якось підзатерлись.

  • Троль коментує:

   катюха1 класно виступаїш1 а за оце – всі російські класики, нажаль в Україні покищо таких немає – ти справжня продажна сука. не надійся – нічого не пройде – твоя лизня до потапенка тебе не спасе – за твою відверту ненависть до україни будеш відповідать1

   • Васильків Василь Васильович коментує:

    Тролику, а ти я бачу слюною плюватись починаэш! Дихай НОСОМ.

  • ШПОЛЯНИН коментує:

   Леся, нехай Потапенко спочатку порядок наведе в твоїх мозгах.

 13. Троль коментує:

  це ж нада яка мразота1 всі знають хто такий лесь бузина – антиукраїнський збоченець тож недарма оця леся взяла його прізвище а ще треба добавить по-батькови – поліцаївна1 бо працівники сепарастських вістей – не українці а агенти кремля. облило лайном матерів учасників ато – бачите для неї 50 це не люди – а так розсажені. вона рішила шо може отак їх принижувати бо вона мову пушкіна учить. і по хрену їй шо патріотів україни убиває пукінська навала – вона спасає язик окупантів1 чи може хтось пригадати в 1941-45 роках при німецькій окупації шоб газета вчила мові великого канта а не гітлера бо в україні таких класиків нема і взагалі українці це такий поганий народ скільки анекдотів про них1 я просто в ахуї111 та цих сепарів треба не тільки звільнять – садить за таке1111 катя не шуткуй1

  • Русский МИР коментує:

   Дяденька в Смеле есть лечебница, так Вам прямой наводочкой туда. Опухлости в головочке полечить!!!

 14. Сергій коментує:

  Потап на першому виступі зробив фатальну помилку. Запевнивши всих присутніх в тому що він нікого не буде звільняти. А всих і не треба , але є певна категорія яку необхідно замінювати. Без таких дій немає руху вперед. Шановний Потап зрозумій немає незамінних службовців, для того щоб відбувались зміни необхідно змінювати людей, яких не сприймає громада, які зачолрнили свою репутацію.

 15. Українець коментує:

  КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

  {Із змінами, внесеними згідно із Законами
  № 2222-IV від 08.12.2004, ВВР, 2005, № 2, ст.44
  № 2952-VI від 01.02.2011, ВВР, 2011, № 10, ст.68
  № 586-VII від 19.09.2013, ВВР, 2014, № 11, ст.142
  № 742-VII від 21.02.2014, ВВР, 2014, № 11, ст.143} Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

  Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

  {Офіційне тлумачення частини першої статті 10 див. в Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/99 від 14.12.99}

  Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

  В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

  Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

  Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

 16. Українець коментує:

  “Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів
  1. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, а так само незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв’язку зі своєю службовою діяльністю, –
  караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
  2. Переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, –
  карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років”;

 17. Українець коментує:

  Сепаратизм (від лат. separatus—відокремлення) — прагнення спільнот, груп населення чи організацій до відокремлення, відособлення; рух за надання частині держави права автономії чи за її повне відокремлення й створення нової держави. На відміну від масового національновизвольного руху, сепаратизм здебільшого виражає інтереси певної політичної чи націоналістичної партії, угруповання. Найяскравіше сепаратизм виявився напередодні та після розпаду СРСР, зумовивши виникнення локальних збройних конфліктів і воєн (напр., між Абхазією та Грузією, Чечнею та Росією).

  • Троль коментує:

   молодець. значить вікторук і вальчуковська – сепаратисти які збурили шполянську громаду своєю віджвертою зневагою до держави і її мови. хай не прикриваються шо вони такі гонимі журналісти їх переслідують – і правильно і далі цькуватимуться бо вони зрадливі ненависні сепаратисти – вони пишуть свої думки які містять супротив проти україни – вигнать і посадить цю мляноту111

   • Українець коментує:

    В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

    • Троль коментує:

     та ти шо1 а якшо ця меншина – окупант?

     • Васильків Василь Васильович коментує:

      Тролику, а ти зглузду не поїхав? Серед росіян є нормальні люди розумні, освідчені, а ти по мовному признаку всих під ніж ставиш. Це вже дебілізмом попахує. “Кишіньківством”, чи ти Славко наркоман?

 18. Corrado коментує:

  Можна процитувати всю Конституцію, та Шполянські вісті від цього не покращають. Рашистські журналісти теж начебто законно збирають і поширюють інформацію, та про Україну, як бачите, у них виходить суцільна брехня.
  Діяльність журналістів шполянської районки важко назвати професійною з багатьох причин. І саме через ці причини, які призводять до свідомого обману читачів через спотворення інформації, слід звільнити газету від такого редактора.

  • Українець коментує:

   КОМІСІЯ З ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ЕТИКИ (витяг з Положення)

   Комісія є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.
   Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє обговорювати та пропонувати шляхи вирішення конфліктних ситуацій базуючись на єдиному стандарті роботи: Кодексі етики українського журналіста http://www.cje.org.ua/documents/47/
   Основне завдання Комісії: Сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику.
   Комісія в своїй щоденній роботі виходить з необхідності досягнення таких стандартів роботи:
   Комісія прагне підтримувати реноме впливового суспільного інституту, рішення якого визнаються в професійному середовищі і стають зразками для редакційних колективів, редакторів та журналістів, щодо практичного використання етичного стандарту – Кодексу етики українського журналіста.
   Комісія прагне максимально забезпечити представництво журналістських середовищ – через прозорий процес обрання членів Комісії.
   Комісія прагне забезпечити максимальну співпрацю з ключовими організаціями, що відстоюють інтереси журналістів та індустрії.
   Комісія прагне забезпечити представництво громади та не-журналістських спільнот в обговоренні рішень, через залучення громадських авторитетів.
   Комісія прагне забезпечити максимальну вагу рішень в публічній сфері (публічному дискурсі).
   Комісія прагне забезпечити максимально оперативне та ефективне реагування на скарги, що надходять на її адресу.
   Комісія прагне максимально активно працювати в регіонах України, зокрема через активну роботу секретаріату та представництв в регіонах.
   Комісія прагне максимально взаємодіяти з іншими суспільними ініціативами, з журналістським та експертними середовищами, викладачами та студентами ВНЗ для поширення інформації про професійні етичні стандарти журналістики.
   Комісія прагне максимально збільшити увагу до теоретичного та практичного викладу етичних принципів в навчанні журналістів, зокрема на прикладах рішень Комісії, ухвалених в попередні роки.
   Комісія прагне постійно розширювати коло підписантів етичного кодексу, в тому числі залучаючи редакції та редакційні колективи.

 19. Станіслав Іванович коментує:

  Ви шановна Л.Бузина тоже мабуть зіллячка в цигарки і собі добавляїте, і своєму товаришу “Українцю” даєте. Одне висловлюється приказками, а друге Конституцію України статті друкує. Що стосується перешкоджанню Вашій професійній діяльності, то ця діяльність іде тільки на Вашу користь, і у Ваш карман а якщо заходить до Вас через день з лотком яєць, то довго Ви тоді не зможите працювать. Адже в нас можна навіть народних депутатів обкидувать яйцями (приклад Швайки) і за це нічого не буде. Бачите не угодили Сигнаївським волонтерам, подяку не надрукували а вона була дуже потрібна, всі знають для чого. А підніміть ту свою статтю і подивіться як Ви висвітлили приїзд у Шполу народного депутата Швайки. І порівняйте її з Шедевром на першій шпальті в№6 20 січня 2015р. Обгадювать за гроші людей у Вас добре виходить, лити на людей лайно – Ви професінал. Тільки якщо цього редактора вигнать то чи зміниться редакційна політика газети, чи не буде потім у Шполі дві газети працювати на компанії ЛНЗ? Чи буде Свобода Слова?

  • Corrado коментує:

   Залежатиме від того, хто прийде на зміну нинішньому редактору, і від засновників. Засновники всі свої вимоги до редактора можуть виписати в контракті і в подальшому слідкувати за виконанням умов контракту.

  • Українець коментує:

   Форми демократії

   Будучи складним системним утворенням, демократія із зовнішнього боку виражається у відповідних формах, а із внутрішнього — складається із інститутів. В умовах демократичної держави такі форми та інститути виступають водночас і ключовими механізмами здійснення її влади.

   Демократії притаманні такі форми.

   По-перше, вона може здійснюватися через реалізацію і гарантування захищених законом демократичних прав людини і громадянина.

   Це випливає зі ст. З Конституції України, згідно з якою людини, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Отже, демократична держава покликана забезпечити весь комплекс прав людини і громадянина, передбачених чинним законодавством в усій багатоманітності їх прояву: закріплених як у Конституції України (особистих, політичних, соціально-економічних, соціально-культурних тощо), так і в галузевих актах. Реалізація і гарантування усього комплексу цих прав є головною формою здійснення демократії.

   По-друге, діяльність системи державних органів ґрунтується на демократичних принципах. Існування демократії неможливе без здійснення принципів плюралізму, гласності, поділу і децентралізації влади. Саме через застосування цих та інших принципів здійснюють народний характер влади і можливі прогресивні перетворення.

   По-третє, демократія виражається у відповідних формах здійснення народовладдя. Згідно з ст. 5 Конституції України народ здійснює владу як безпосередньо (пряма форма: вибори, референдум, громадські ініціативи та обговорення тощо), так і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (представницька форма, реалізується через обрані народом органи первинного народного представництва).

 20. ШПОЛЯНИН коментує:

  Ви подивіться на ОЦЕ – хто адвокат у Шполянських Вістей – їх захищає РУССКІЙ МІР!!!!!!!! Та за таке треба на місці розстрілять!!! Вікторук працює на кремль, хто збирається з ним панькаться? Винести з редакції й втопить у Шполці!

  • Українець коментує:

   Захист честі, гідності і ділової репутації – право громадянина та юридичної особи вимагати через суд спростування недостовірної інформації (відомостей, що не відповідають дійсності або викладені неправдиво), яка принижує їхню честь, гідність чи ділову репутацію або завдає шкоди їхнім інтересам. Недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

   Право на захист честі, гідності і ділової репутації закріплено Конституцією України (ч. 4 ст. 32), Цивільним кодексом України (ст. 277). Питання процедури захисту честі, гідності і ділової репутації також роз’яснив Верховний Суд України у своїй постанові пленуму № 1 “Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи” від 27 лютого 2009 р.

   Цивільним кодексом закріплена презумпція добропорядності, тобто поширена про певну особу негативна інформація вважається недостовірною, якщо той, хто поширив такі відомості, не доведе, що вони відповідають дійсності (ч. 3 ст. 277 ЦКУ). Спростування має здійснюватися способом, адекватним способу поширення хибних відомостей, аби спростування було донесено максимально до тієї аудиторії, що отримала недостовірну інформацію – частина 7 статті 277 Цивільного кодексу (напр. у тому ж ЗМІ, на тій же шпальті видання). Поряд із спростуванням таких відомостей ця особа має право вимагати компенсації майнової й моральної (немайнової) шкоди.

   Законами України передбачено спеціальні підстави звільнення ЗМІ від відповідальності за поширення недостовірної інформації (напр. передрук виданням матеріалу з іншого друкованого видання з посиланням на першоджерело – п. 4 ст. 42 ЗУ “Про пресу”, поширення без попереднього запису виступів осіб, які не є працівниками телерадіоорганізації – п. “в” ст. 67 ЗУ “Про телебачення і радіомовлення”). Загальною підставою звільнення від відповідальності за приниження честі, гідності, ділової репутації є висловлення оцінних суджень (висловлювання, крім наклепу, які не містять фактичних даних, критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, зокрема з огляду на характер використання мовно-стилістичних засобів (вживання гіпербол, алегорій, сатири) – ст. 30 ЗУ “Про інформацію”). По суті оцінні судження являють собою суб’єктивну думку, яка через свою суб’єктивність не може бути правильною або неправильною. Винятком є лише висловлювання оцінних суджень у брутальній, принизливій чи непристойній формі, що може тягти виникнення обов’язку компенсувати завдану моральну шкоду. Але зміст оцінних суджень не може спричиняти юридичної відповідальності по статті 277 ЦКУ і не може бути спростованим.

 21. zhorka коментує:

  Русский МИР зайшов в помешкання однієї Вірменської сім’Ї в місті Гюмрі, де знаходиться військова база росеї. Російський солдат безжально розстріляв її, а маленького шестимісячного хлопчика колов штиком, після чого він помер. І ось що люди думають про РУССКИЙ МИР Де ці кляті орки, там і війна!…. Сколько цивилизованное человечество будет терпеть этих кацапских гнилых ватников!!!!!…. Давно пора всю рашу обнести 10 метровым забором, сверху колючая проволока, и залить всё это стадо бетоном!…. Каждой стране стоит подумать,как защитить жизнь своих граждан от русских убийц! никто и нигде не защищен, где свободно ходят русские!!!…Яка країна, такі й герої. Для сучасної раша-вати вбивство неозброєних мирних людей в інших країнах – це верх героїзму…. Русский МИР в виде русского солдата, сумашедшего, как и вся Россия. Земля Вам пухом невинно убиенним…

  • Васильків Василь Васильович коментує:

   Жорка ти згадай нашого Українця Онопрієнка (жертв там набагато більше і малих і великих і за просто так) “В семье не без урода”.

   • ШПОЛЯНИН коментує:

    Ти Василь якби українців так захищав як русскій мір захищаєш, чи серед калеників є такі зрадники, що Путіна щодня виглядають? Хотібв би бачити як твої “нормальні росіяни” тебе першого пригноблять. Ти і твій русскій мір разом з русськими вістями – просто виродки. Так, так, в сімї не без виродків.

    • Українець коментує:

     Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко застерегли народних депутатів від прийняття законопроектів, що обмежують свободу слова.

     Про це йдеться в їх спільному відкритому листі, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

     “Ми застерігаємо український парламент від необдуманих кроків. Відхід від європейського шляху розвитку, на який стала Україна, загрожує втратою демократичних засад, і різким розворотом у бік диктатури, тоталітаризму, від якого наша країна вдосталь натерпілася”, – заявили вони.

     На думку колишніх президентів, “найкращою відповіддю України на чужу пропаганду може стати не скалькований російський закон і псевдорадянська цензура, а лише чесна, відкрита та демократична позиція, яка базується на гласності і свободи слова”.

     Президенти відзначили, що зараз Україна стоїть перед історичними викликами, а “ключовою умовою проведення реформ є гласність, відкритість та підконтрольність дій влади суспільству”.

     “У той же час, сьогодні на розгляд Верховної Ради запропоновані законопроекти, прийняття яких може нівелювати цей важливий фактор демократії. Депутати від коаліції пропонують закріпити за державним апаратом потужний інструмент впливу на медіа, перевести на нього функції суду”, – наголошується у відкритому листі.

     “За час незалежності українські засоби масової інформації вже не раз долали різні обмеження свободи слова. Правда, це вирішувалося шляхом порушень законів з акцентом на доцільність. А тепер хочуть їх узаконити, що значить вимагати від чиновників діяти за законом”, – заявили президенти.

     При цьому вони “поділяють тривогу народних обранців від наслідків інформаційної війни, яку веде Росія проти України”, але не поділяють адміністративних методів впливу на вітчизняні ЗМІ, “тому що це не принесе успіхів”.

     Як відомо, 30 січня депутат від “Народного фронту” Вікторія Сюмар повторно внесла до Ради законопроект про посилення відповідальності ЗМІ та посилення застосовуваних до них покарань.

     Цей документ вже був зареєстрований 23 січня, але 27 січня Рада відмовилася внести його до порядку денного.

     Зокрема, за порушення низки норм, Нацрада з телебачення і радіомовлення зможе штрафувати ЗМІ і подавати в суд про тимчасове позбавлення їх ліцензії.

 22. ШПОЛЯНИН коментує:

  Чудові друзі у шполянських вістей — фашистський русський мір, вася-каленик — тупий зрадник і любитель нормальних москалів, та інші ольги пилипівни і лесі бузини, які Пушкіна і Булгакова читають. То може нехай вам московія і гроші платить? А райбюджет відмовиться вас фінансувати і районна влада вийде із засновників такої продажної газети, яка працює на окупанта і для якої немає героїв Небесної сотні і українських воїнів захисників, а є тільки переселенці-сеапаратисти, нормальні росіяни і днр. Як ви вже такі русофоби то вже вчитайтесь у Булгакова краще — такі як ви — це швондери і шарікови.

 23. zhora коментує:

  Философа Ильина, Путин цитировал не раз, в том числе в Посланиях президента Федеральному собранию. Например, вот эту мысль философа: «Государственная власть имеет…. Но есть и другие высказывания этого философа о которых стараются молчать. “Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир…”
  (с) И.А.Ильин (1882-1954) , русский философ
  Ильина не раз цитировали и другие российские политики. Например, первый замглавы кремлевской администрации Владислав Сурков (которого называют главным идеологом Кремля), предложивший для России модель «суверенной демократии».

 24. Corrado коментує:

  У Вікторука вже перший переляк пройшов, навіть на понеділкову планірку до Потапенка прийшов. Голова для виду трохи пожурив бідолаху, сказав , що Шполянські вісті мало про владу пишуть. А вікторук засміявся десь всередині себе: фу, слава Богу все закінчилось, як завжди, можна жить далі…

  • Северин холодноярець коментує:

   Та ні, для нього переляк ще й не починався. Все ще попереду!

   • Батько Махно коментує:

    ООО господа Лозуватскіє сеператісти особи прібліжонніє к кримінальному авторитету, уже одійшли від шоку, пишите це вже добра бо без вас скучно ))))

 25. Corrado коментує:

  Ганьба! Як скупо написано про загиблого учасника АТО http://shpolavisti.com.ua/suspilstvo/2718-shpoliany-provely-v-ostanniu-put-olekandra-kondratiuka. Як про всяких місцевих панів-багатіїв писати, то Вікторук старається аж вгинається, а як про молодого патріота, то не вистачило розуму з військовими побратимами поговорити та їхні теплі слова написати в газеті. Відбувся простим нікрологом. Ганьба такій газеті, яка під носом не бачить великого, істоичного, найціннішого!

  • Батько Махно коментує:

   Шановний, а Вам не стидно оце спекулювати на смертях, підіть краще в стіну головою влупіться бо вона у вас для неудач. Ви прихильники хвилі Зачепи, Кишківника (КЕША Славко), Кепші, Комарика і тд… то я МУШУ Вам сказать шо ви всі якісь трохи, а може не трохи на голову трахнуті. Чи Вам усім курс доллара на голову давить (разом з цінами нової влади), чи Ви живете по новому…?

   • Corrado коментує:

    “Зри в корень”, батяня, і не бризкайся слиною. Це хвиля не окремо взятих людей, а хвиля нової України. І вона несе на собі не лише справжніх українців-патріотів, а й таких, що спливають при будь-яких владах і смердять…

    • Васильків Василь Васильович коментує:

     Це точно пацани, видно як за Вами “толпи” ходять, Скандуюють вихваляють вас. Окрім родичів більше нікого не видно… Те шо ви гамном наповнені по самий кадик це і так понятно, вже почали процес випорожнення. На Потапенка срать уже почали “толи еще будет” !!!

     • ШПОЛЯНИН коментує:

      Та ні, толпи ходять за тобою – хвалять не нахвалять і за янеком скучають, так мріють повернути його й Тулуба з Тимошенком та їх всеправильну і могутню партію ригів!

    • Северин холодноярець коментує:

     Ага, треба Тимошенка вернуть і партію ригів – щоб життя покращилось вже сьогодні.

 26. Corrado коментує:

  Шпола хоч і в центрі України, але вас, ригів, тут так багато, наче на сході. І ні в кого немає ілюзій, що всі ви зникнете самі по собі, як роса на сонці. І не розкаєтесь. Просто зпідтишка будете портити кров всім, хто хоч якось намагається змінити життя на краще. А в Потапенка клепка на місці, сам розбереться, хто є хто і з ким йому по дорозі.

  • Северин холодноярець коментує:

   Нехай швидше розбереться, бо путінюгенд працює в нас на повну силу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *