Мешканцям Шполи доведеться платити: новий податок

13.01.2015

Настав час кожному шполянину перевірити площу нерухомості якою він володіє. Із січня 2015 року в Україні за ініціативи Уряду для громадян депутати ввели податок на майно. У яку копійку обійдеться податок на нерухомість і хто платитиме податок на майно?

Згідно законодавства оподатковуються не тільки квартири та будинки, а й сараї, літні кухні, гаражі, погреби і навіть вбиральні. Базою оподаткування є загальна площа приміщення. Для житлових приміщень встановлено пільги.

Власники квартир площею до 60м2 не будуть платити податок. Господару, що має квартиру більша 60 м.кв., доведеться заплатити за метри які перевищують.

Індивідуальні будинки не оподатковуються, якщо загальна площа не перевищує 120 кв.м. Якщо площа більша – плати.

Гаражі, хліви та інші господарчі будівлі будуть оподатковувати не залежно від їхньої площі.

Ставку податку встановлює міська ради в залежності від місця розташування та типу об`єкту. Ставка не може перевищувати 24,36грн за рік.

Податкова надішле квитанцію про сплату податку до 1 липня і сплатити необхідно протягом 60 днів.

Те, що Верховна рада ввела нові податки погано, але користь також є. Податок на майно залишається шполянській громаді. Самі вирішили скільки збирати — самі вирішуйте куди інвестувати. Важче буде місцевому уряду (міськвиконкому). Тепер місцевий уряд зобов’язаний кожному шполянину пояснити навіщо він хоче зібрати гроші та куди збирається їх витратити. Сподіваюся, якщо шполяни почнуть платити податки із власних кишень, то вони будуть цікавитися, чи ефективно місцевий уряд використовує кошти.

Можливо тоді, міська рада не буде витрачати кошти на камери відеоспостереження (25тисяч гривень), які не придатні для використання на вулиці, не встановлені і не приносять користь місту . Також складно буде керівнику освіти пояснювати батькам чому він закупив фарбу у двічі дорожчу від ринкової ціни.

Міська рада найближчим часом зобов’язана прийняти рішення яке буде регулювати сплату податку на майно. Для прикладу у Польщі на 2015 рік при мінімальній зарплаті у 1750 злотих (7615гривень) ставка на житлову нерухомість на рік за метр квадратний не може перевищувати 0,75злотих (3,25гривень).

Враховуючи те, що рішення про розмір ставки податку на майно приймає міська рада, тобто Вами обрані депутати, пропоную кожному шполянину згадати якого міського депутата він обирав і разом із депутатом обговорити та знайти розумну ставку податку на майно.

Депутат Шполянської міської ради. Голова комісії з питань планування бюджету та фінансів Петро Комар

3 Comments

  • sergiy 13.01.2015 at 21:14

    Йома-йо, а де ж фотографія?

  • Сергій 13.01.2015 at 21:37

    Пане Комар, де ти перекозлив статтю…

  • Форт 13.01.2015 at 23:18

    Або Чумаченчисі приснилось