У Шполі знайшли купу грошей, які лежали на узбіччі

— Нам сказали, що двері інкасаторської машини відкрилися на ходу, і гроші випали, — каже Віталій Матвієвський, 45 років, із міста Шпола Черкаської області. Його діти 16-річний Андрій та 12-річна Вікторія із сусідом Артемом Стеценком, 14 років, знайшли на дорозі мішок із 386 тис. грн. Гроші повернули в банк, повідомляє “Газета по-укранськи“.

Родина живе у приватному будинку на вул. Кірова. У дворі складені будматеріали, припаркований старий синій мікроавтобус. Літня кухня — недобудована.

— Ми йшли на ставок. Було десь два часа дня, — розказує Андрій. Цього року вступив до Білоцерківського сільськогосподарського університету на ветлікаря. — Дивлюся, біля дороги валяється мішечок, наче інкасаторський. Було видно, як випирають пачки грошей. Я такі в кінах бачив. Що робити — не знали. Купив пакет. Ми поклали туди мішечок із грошима, сховали в кущах недалеко й поїхали купатися. Мамі не дзвонили. Знали, що тоді нас на ставок не пустять.

За кілька хвилин приходить Артем Стеценко.

— Ми на вєліках їхали. Я попереду, Андрій і Віка ззаду. Чую, Андрій кричить: стій! Оглянувся, а вони торбу роздивляються, — розказує.

— Пакет важкий був. Одною рукою не піднімеш, — додає Віка. Її брат виносить із хати пакет, у який сховали гроші.

— Я почала плакати. Думала, раз там багато грошей — то нас будуть доганяти бандіти. А ще там міг бути жучок чи вибухівка, могла затримати міліція. Перед нами їхало стільки веліків, машин, а ніхто не бачив.

Гроші лежали на узбіччі вул. Слобідської на виїзді з міста.

— Дочка подзвонила й дуже плакала. Каже, мама, ми найшли мішок із грошима. Я не повірила. Тоді трубку взяв син. Каже — тут тисяч 10. І недалеко стоїть машина. Може, ті гроші їхні, — згадує мати Оксана Матвієвська, 38 років. — Я в цей час в іншій справі була в міліції. То ми з міліціонером приїхали туди. Бачу, що грошей більше. Ми займаємося бізнесом. Коли їдемо за товаром, то пачка у 20 тисяч — тонка, а тут мішок. На ньому було написано “Приватбанк. Сміла”. Їх ніхто не трогав, не розпечатував. Діти злякалися.

Інкасатори спохватилися за годину, — продовжує. — Від нас поїхали в Катеринополь, там поняли, що грошей нема.

Разом їдемо на вул. Слобідську. Ця дорога в напрямку Катеринополя та Кіровограда. Автівки їдуть одна за одною, ходять люди. Асфальт у вибоїнах. Діти показують на підйом неподалік телефонної станції, де знайшли мішок. Сховали пакет із грошима в кущах за АТС.

— По розмовах міліції і працівників банку стало ясно, що там 386 тисяч. Інкасатори були готові нас цілувать. Один витягає телефон із кишені: доця, хочеш такий? Кажу, в дитини є і комп’ютер, і планшет, а смартфон — кращий, ніж той, що у вас, — продовжує Оксана. — На третій день подзвонили з банку, а в середині місяця — прийшли на карточку 4250 гривень. Я так поняла, що це винагорода дітям. У нас знакома учиться на юриста, вона читала в Інтернеті, що нам мали віддати 10 відсотків. Діти поїхали б відпочивати в Карпати.

Коли приїхали додому, руки трусилися. Такі гроші важко заробити. Дома почали говорити, що могли б купити машину хорошу. Знайомі дзвонили: ти дура, нашо гроші оддала. Сутки плакала, на базар не ходила, бо всі про це питали, — каже Оксана Матвієвська.

— Увечері приїхав директор банку з Черкас, ми ще йому все показали, — додає Віталій. — Я сказав: поки протокола не буде, з місця не підемо. Хтозна, куди ті гроші могли піти.

Поряд із АТС живе Анатолій Просінцев, 64 роки.

— Я був у хаті, чую — собака гавкає. Дивлюся у вікно — дітвора бігає. Тоді бачу: міліція під’їхала, — виходить із хати Анатолій Олександрович. — Питаю, чи щось случилося. Оказалося, діти знайшли гроші і сховали в мене під двором. Я ж бачив, що ці пацани тут крутяться. Дочка мені дзвонить: папа, ти не міг у цей момент піти пива купить. Я б розділив. У мене дві дочки. І на смерть треба щось, бо дорого це дєло зараз. Якби замітив, що ховають щось, провірив би.

Пропажу виявили через годину

У банку кажуть, що виплатили родині Матвієвських 5 тис. грн нагороди.

— Інкасаторську сумку ми втратили вперше. Дорога погана. Задні двері машини автоматично відкрилися, випала одна із сумок, — пояснює 38-річний Дмитро Васильєв із відділення Приватбанку Черкаської області. — По інструкції безпеки авто не має права зупинятися в дорозі. Пропажу виявили через годину, при інкасації чергової торгової точки. Співробітники отримали сувору догану.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до У Шполі знайшли купу грошей, які лежали на узбіччі

  1. Петро коментує:

    Зрозуміло все як Божий день Привласнила б гроші ця сімя якби не працівники міліціі. Один із синів має постійні проблеми -от мати і перебувала в відділку – то обкуриться- то бійка -то людям двері в підіізді поб.є і до речі не відремонтує людям збитки. От і того разу мати була в міліціі – добре що працівник міліціі почув та поіхав. В таких випадках гроші відразу повертають а не ховають по кущах- діти -дорослі розуміють – що роблять. Нехороша сім.я скандальна та брехлива – а ще хотять слави та піару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *