Шполі явно не щастить: крайньою буде влада

Шполі явно не щастить з будівництвом очисних споруд. Ще за радянських часів будувалися такі об’єкти. Збудований майже на 90-95 відсотків об’єкт розміщувався між Лебедином та Кримками. Але за часів незалежності України, приблизно протягом 10 років, об’єкт був розкрадений і ніхто навіть не запитав, куди поділося обладнання, прокладені кабельні лінії, електролінії на мільйони гривень. Труби вирито з землі і вивезено в невідомому напрямку.

Друга спроба спорудити очисні споруди розпочалася приблизно 10 років тому. Як не намагалися жителі Шполи протестувати проти їх розміщення майже в центрі міста, не допомогло. Тодішня міська влада завірила громадян, що об’єкт принесе лише користь.

І ось десятирічне спорудження першої черги очисних споруд закінчується тим, що об’єкт збудовано лише на 90 відсотків.

Більше того, як стало відомо редакції, замовник, а ним виступає обласне управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації і підрядник, тобто, виконавець робіт, яким виступало Золотоніське ПМК-216, зараз прагнуть змусити Шполянську міську раду і безпосередньо міського голову Віктора Заскалету прийняти фактично недобудований об’єкт. Більше того, починає виявлятися, що очисні будувалися всупереч технічній документації, частина паперів просто втрачена.

ХТО ГРОШІ ОТРИМУВАВ, А КОМУ ПРОБЛЕМИ РОЗГРІБАТИ

Нові очисні будуються щонайменше 10 років. Але їх також не можуть закінчити.Будівництво очисних споруд ведеться за державні кошти. Замовником є обласне управління житлово-комунального господарства, а підрядником — Золотоніське ПМК-216.

Виконавець виконав роботи з будівництва першої черги очисних споруд на 90%. Після цього спорудження об’єкта практично зупинилося.

Представники міської ради протягом останніх двох років не один раз зустрічалися і з замовником, і з підрядником. Відбулося кілька нарад з цього питання й у заступника голови облдерж-адміністрації. Але віз, як кажуть, і нині там.

Коли в міській раді почали розбиратися, то виявилося, що будівництво велося всупереч технічній документації. Для продовження робіт необхідно проектно-технічну документацію привести у відповідність з роботами, що виконані на об’єкті. А вже після цього розібратися, скільки і куди витрачено бюджетних коштів. Необхідно підключити до очисних споруд багатоповерхові будинки на вулиці Леніна №36, №36-А, №37 і №35. Зараз такої інформації ніхто не може надати. Більше того, замовник не зможе навіть чітко сказати, які роботи залишилося виконати. Так було і на останній нараді, що відбулася в Черкасах за участю всіх зацікавлених сторін.

В області порекомендували взяти недобудовані і не здані очисні споруди на баланс міської ради.

Виникає закономірне запитання: «Хто потім буде закінчувати будівництво?». Очисні споруди — це складний об’єкт. В місті навіть немає служб, організацій, які б могли довести до логічного завершення будівництво першої черги, не кажучи вже про другу.

Ще однією проблемою, яку виявили нещодавно, є часткова втрата окремих документів у головному управлінні житлово-комунального господарства облдерж-адміністрації. Отже, коли їх відновлювати, то необхідні додаткові кошти, адже задарма ніхто цього не робитиме. До всього, ще й проектний інститут реорганізовано, тому вже немає й тих спеціалістів, які виконували ці роботи. Відновлювати необхідно ще й тому, щоб визначити вартість виконаних робіт. Виникають проблеми і з підрядником. Золотоніське ПМК-216 пережило за останні роки реорганізацію. Воно перейшло в приватні руки. А внаслідок цього частково змінилася і спеціалізація підприємства.

Та попри проблеми в міській раді рук не опускають. Роблять все, аби будівництво очисних споруд у Шполі замовником було доведене до логічного завершення.

А МОЖЕ, Й ДО ПРАВООХОРОНЦІВ НАСТАВ ЧАС ЗВЕРТАТИСЯ?

Очисні споруди часів радянської пори. Їх розікрали.Міська рада з будівництвом очисних споруд потрапила в ситуацію, коли її підштовхують до неправомірних дій. Адже якщо припустити, що міськрада не встоїть перед натиском області і виконає «прохання», а вірніше, натиск області, то потрапляє під одну зі статей закону про корупцію.

Правоохоронці в таких випадках шукають її дуже швидко і основне, що крайньою буде влада в Шполі.

Міський голова ще надіється на можливість домогтися від замовника і підрядника виконання своїх обов’язків. Інакше, за словами Віктора Заскалети, доведеться звертатися до правоохоронних органів.

Таке, з дозволу сказати, попередження навряд чи подіє. Товстошкурість замовника і підрядника така, що їх попереджай- не попереджай, а вони робили і робитимуть своє. Та й надіятися, що правоохоронці зараз заворушаться, не доводиться. Вони розпочнуть рухатися лише тоді, коли проблема буде перекладена лише на одну дійову особу.

Проте це все припущення. А зараз від позиції міської ради і від того, чи вистоїть вона проти тиску, залежатиме, чи буде Шпола з очисними спорудами, або ж і далі зливатиме нечистоти в річку Шполку.

Катерина Вальчиковська // Шполянські вісті

1 коментар до “Шполі явно не щастить: крайньою буде влада

  • 21.01.2014 о 18:02
    Permalink

    Абсурд в тому що ті хто піднімає це питання- тікає від ввідповідальності. Давайте спитаємо у автора хто керував тоді , хто дав згоду що заказчик -має право на майно.
    І хто дав право заводу запасних частин рпозбірати очисні… матеріали і зараз там.
    А мер нехай подумає що він зробив щоб було так…. перелік абсурду-городи, кладбище, дороги, очисні ,газифікаціяі т. д. Невже він думає що це все пройде як проходило раньше по “дурці”. Призиваю його подумати…….