У Шполі назріває бунт: багатоповерховий будинок відключили від газу

Неприємний сюрприз отримали на різдвяні свята жителі гуртожитку Шполянського заводу запасних частин. Після обіду 9 січня будинок було відключено від газопостачання, а отже, зупинилася й автономна котельня, що забезпечувала теплом квартири. Обурені мешканці багатоповерхівки почали звертатися в райдержадміністрацію та міськраду з вимогою відновити подачу газу та тепла.

Причиною відключення, як пояснила на зустрічі перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Береза, стало те, що голова кооперативу «Машинобудівник» Віктор Сьобко не оформив у потрібні терміни відповідних документів, що дозволяють поставляти газ до будинку.

Чого тут більше: халатності чи просто небажання, зараз важко сказати. Людей поставили перед фактом, а вони в свою чергу почали звинувачувати владу. Доречним тут буде сказати, що про проблему в кооперативі знали давно. Начальник Шполянського управління з експлуатації газового господарства Анатолій Гржебовський, коментуючи вищезгадану проблему, повідомив, що голову кооперативу «Машинобудівник» Віктора Сьобка неодноразово попереджували більше року тому про можливе відключення від газопостачання і рекомендували підготувати відповідні документи. Тому припинення газопостачання — це наслідок бездіяльності.

Влада практично була поставлена перед фактом і вимушена діяти в авральному порядку. Проблема ускладнювалася ще й тим, що оформлення відповідних документів зараз проводиться не в Черкасах, а в НАК «Нафтогаз», тобто в Києві.

У Шполі назріває бунт: багатоповерховий будинок відключили від газу
У Шполі назріває бунт: багатоповерховий будинок відключили від газу

До вирішення проблеми підключилися не лише в міськраді, райдержадміністрації, а й в облдержадміністрації.

15 січня міський голова Віктор Заскалета спільно з представниками кооперативу «Машинобудівник» виїхали в Київ для підписання відповідних документів на постачання газу. Але якщо газопостачання будинку й відновиться, то проблеми цим не закінчаться. Кооператив «Машинобудівник» все ж повинен виготовити необхідні документи. Робити це потрібно через інвентарбюро. І тут виникає ще одна проблема. Кооператив не має права власності на будинок. Власником є завод запасних частин. А НАК «Нафтогаз» не може надати кооперативу ліміт на використання газу.

Як вирішуватиметься проблема, стане відомо через кілька днів.

Ольга Качан //  shpolavisti.com.ua