Шполянські ДАЇшники виходять на полювання: водіїв закидають «листами щастя»

Народні депутати України підтримали законопроект № 3855 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі». За відповідне рішення нібито проголосували 235 народних депутатів, передає Цензор.НЕТ.

Парламентська більшість голосувала за даний законопроект підняттям рук. Нардеп Олійник через 10 секунд після підняття рук, заявляв, що «за 235 депутатів».

Пропонується запровадити автоматичну фото- і відеофіксацію наступних правопорушень: перевищення обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху; порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками; виїзд на смугу зустрічного руху, порушення правил руху через залізничні переїзди.

У разі фото – та/або відеофіксації одного із зазначених правопорушень посадова особа ДАІ на підставі даних автоматизованої інформаційної системи вказаного підрозділу встановлює особу, за якою зареєстровано відповідний транспортний засіб.

«Особа, за яким зареєстровано транспортний засіб, протягом десяти днів з дня отримання постанови має заплатити штраф або оскаржити постанову в суді і довести, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або в момент скоєння правопорушення за кермом була інша людина», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Якщо транспортний засіб зареєстровано за підприємством, керівнику такого підприємства направляється запит про надання інформації, та керівник протягом п’яти днів з дня отримання запиту зобов’язаний надати інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення адміністративного правопорушення.

За ненадання зазначеної інформації (надання неправдивої інформації) вводиться адміністративна відповідальність.

У разі, якщо керівник підприємства надасть інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення адміністративного правопорушення, такій особі направляється постанову про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити вказану постанову.

У разі притягнення порушника до відповідальності у відповідності з проектом закону застосовується мінімальний розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, якщо особа сплачує зазначений штраф протягом п’яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується вдвічі.

«Станом на сьогодні в Україні застосовуються напівавтоматичні системи фото- та відеофіксації, які значно поліпшили рівень фіксації правопорушень, проте не дають істотного ефекту через низку факторів, зокрема збереження чинного порядку розгляду справ про адміністративні правопорушення, наявність суб’єктивних факторів при розгляді справи і т.п. Застосування ж повністю автоматичних систем фото- і відеофіксації правопорушень, які пропонується впровадити цим проектом, дозволить удосконалити не тільки процес фіксації, а й максимально автоматизує процедуру розгляду відповідних категорій адміністративних справ», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Крім того, на думку авторів законопроекту, використання зазначених систем дозволить збільшити рівень надходжень коштів від штрафів за порушення правил дорожнього руху до державного бюджету України.

pohlyad.com