Комунальники Шполи вийшли на страйк (ВІДЕО)

Доведені до відчаю комунальники містечка Шпола на Черкащині вийшли страйкувати. Майже 4 місяці люди працюють у борг. Кажуть, зарплату їм затримують систематично. «Не знаємо в зв’язку з чим нам 3 місяці не платять зарплату. Як можна жити на цю мінімальну зарплату, і ту не отримувати», – бідкається майстер комунального підприємства «Благоустрій» Ніна Цимбаленко.

«Грошей немає, щоб заплатити за квартиру, за світло, за газ, одягнутися, взутися, а на роботу потрібно йти», – каже дружина водія комунального підприємства «Благоустрій» Олена Баштан. Керівник підприємства й сам без зарплати 3 місяці. Каже, вже не може просити людей виходити і працювати у борг. Але місто треба прибирати, посипати дороги, вивозити сміття. «Все, що в місті зробили, сміття прибрали, чи техніку надали, потім надаємо акти виконаних робіт в міську раду. Вона тоді нам оплачує через казначейство. То було три місяці літом, тепер три місяці», – розповідає директор КП «Благоустрій» Микола Нарадько.

Зарплатних боргів тут не було до 2013 року. Бо тоді оплата за виконані роботи належала до захищеної статті бюджету, кажуть у міськраді. Цього року гроші перераховують лише за наявності їх у міській казні. І борг комунальникам сягнув майже 230 тисяч гривень. З них половина – зарплата майже трьох десятків працівників «Благоустрою». «В попередніх роках вона була як захищена стаття. В цьому році затримки. Немає проплати через казначейство», – каже заступник міського голови Шполи Віталій Плетінь. Прокуратура району внесла подання міському голові щодо усунення порушень трудового законодавства. Страйк комунальників і візит телевізійників закінчився для працівників доброю звісткою. Під вечір людям почали надходити повідомлення про виплату грошей.

// Ірина Цимбал, «ФАКТИ», ICTV

Джерело: fakty.ictv.ua

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *