Влада запевняє, що пенсії у Шполі виплатять вчасно

6 грудня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2013 рік», яким встановлено з 1 січня 2013 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, у розмірі – 894 грн. Фахівці управління Пенсійного фонду в Шполянському районі завершили перерахунки січневих пенсій відповідно зазначеного мінімуму. В Шполянському районі пенсії цього разу перераховані 14656 пенсіонерам, загальна потреба на виплату пенсій у січні складе майже 19 мільйонів гривень. Виплатні відомості передані на пошту та банківські відділення.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму, крім мінімальних, були перераховані: розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною; підвищення дітям війни (894 х 7% = 62,58 грн.); підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (тобто учасникам війни, учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам); мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій, інвалідам війни, ліквідаторам та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії;


додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю потерпілим II – IV категорій та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»; державні соціальні допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 групи та інші.

Перерахунки проведені в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних справ. Виплата січневих пенсій розпочнеться з 4 січня, як і належить по законодавству. До 25 числа всі пенсіонери мають отримати пенсію.

shpola.gov.ua