Андріївські вечорниці на Шполянщині. Фото

Веселе свято «Андріївські вечорниці» або, як в народі кажуть «Калита» із сміхом та жартами прокотилось селами нашого району, було організовано проведення такого свята і в місті. Напередодні свята методист фольклорного жанру Інна Вовк разом з художнім керівником Анатолієм Міцкевичем Шполянського Будинку культури розробили сценарій проведення свята, провели семінар для клубних працівників за даною тематикою.

Не стояли осторонь та організовували свято клубні та бібліотечні працівники сільських закладів культури. До свята залучались молодь, фольклорні колективи та троїсті музики, активісти художньої самодіяльності, аматори декоративно-ужиткового мистецтва села. Організатори свята співпрацювали з місцевими школами, сільськими радами.

Завчасно спечена Калита, прикрашена калиною символізувала Сонце і достаток. Обов’язкові персонажі: хазяйка вечорниць, до якої завітали дівчата та хлопці премовлялись між собою та сипали жартами і сміхом, – кепкували дівчата над хлопцями та навпаки. Проводилось свято в клубних закладах, в школах, на молодіжних дискотеках. Ведучі запрошували учасників дійства до цікавих жартівливих танців та конкурсів із застосуванням кочерги та коцюби. І звичайно ж, не обійшлось без символічного кусання калити, яке пророкувало молодим та незаміжнім, обов’язково скуштувати незабаром щасливе подружнє, сімейне життя.

Цікаво та змістовно проведено свято «Калити» в районному краєзнавчому музеї. За сценарієм, який розробила методист РБК Інна Вовк на андріївські вечорниці були запрошені учні шполянської школи №1, дитячий ансамбль народних інструментів та вокальний ансамбль Будинку школяра, бандурист Олександр Скляр, учасники дитячого етнографічного колективу «Щедрість» Матусівського СБК. Традиційно це свято було організовано в Кримках, Сигнаївці, Мар’янівці, Матусові, міському Будинку культури.

Веселий сміх, жарти, ворожіння та стародавня пісня повертали глядачів у минуле, нагадуючи, що народні свята не забулися і не загубилися, а навпаки, шануються. Адже поки в пам’яті житимуть звичаї наших праотців, доти існуватиме український народ.

shpola.gov.ua
Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *