У Шполі пенсіонерів залякують злиднями

«Ще не було такого випадку, щоб хтось минув Пенсійний фонд і добровільно відмовився від пенсії,- зауважив на комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, що діє при Шполянській райдержадміністрації,- начальник управління Пенсійного фонду Борис Курінний.-Проте платити належні пенсійні внески хочуть не всі. Працюючи нелегально, люди взагалі залишаться без пенсії, а хто має офіційні заробітки на рівні мінімальних – буде мати і мінімальну пенсію»

У минулий вівторок на комісію запросили саме тих роботодавців, які відображають у звітах зарплату на рівні 1200-1500 гривень, зокрема ПП «Мрія-1», КП «Шполянська центральна аптека №116», ТОВ АЛІ і К, ФГ Шевченко ОМ, СФГ Сичов С. Г., СПОП «Агро-Шанс» та інших. Нагадаємо, що середня зарплата по району перевищує дві тисячі гривень, а середня по області більше двох з половиною тисяч гривень. Заступник голови райдержадміністрації Олександр Боїн та начальник управління праці Анатолій Ракітін звернули увагу запрошених на необхідність чіткого виконання закону про працю, недопущення виплат зарплати в «конвертах» і на наслідки, які чекають на порушників законодавства.

Більшість роботодавців з розумінням віднеслися до рекомендацій комісії і пообіцяли підвищити зарплату своїм працівникам. В райдержадміністрацію вони нададуть відповідні розрахунки та план заходів по покращенню ситуації з оплатою праці.

Комісія з питань заробітної плати рекомендувала податківцям та інспектору з праці провести перевірки підприємств та підприємців, які порушують діюче законодавство з праці.

Також на комісії розглянуто ряд питань щодо громадян, які ведуть особисте селянське господарство, зокрема можливості пенсійного забезпечення цієї категорії працівників. Управлінню пенсійного фонду та управлінню агропромислового комплексу рекомендовано посилити роз’яснювальну роботу щодо укладання селянами угод добровільного пенсійного страхування.

Прес-служба управління Пенсійного фонду в Шполянському районі

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *