Жителі Шполи у відчаї. Їм немає чим дихати

Жителі Шполи, особливо пенсіонери, у відчаї від чаду і диму, що заповнює місто у вечірній час. Нажаль, це відбувається щороку, коли самі ж шполяни спалюють листя та сміття. Спалюють, а потім скаржаться на владу, що нічим дихати. Хоча нате вона і влада щоб навести порядок. На вчорашній сесії міської ради депутати прийняли звернення до жителів міста щоб утрималися від спалення листя.

Той, хто підпалив купу листя, зазвичай не задумується, що у тліючих без доступу повітря рослинах утворюється речовини, здатні викликати захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції і ракові захворювання. Дехто спалює на своїй присадибній ділянці ті рослини, що були оброблені хімічними речовинами, не усвідомлюючи, на яку небезпеку при цьому наражає і самого себе. Найбільшу кількість хімікатів вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука її щедро скроплюють різними хімікатами.

Чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювати опале листя й залишки рослинності, а тим більше – різне сміття. За спалювання відходів, у тому числі побутового сміття, передбачено відповідальність за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення,а саме: на громадяна – від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн.) і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п‘ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів (850-1700 грн.).

Листя можна вивозити на звалища як побутові відходи, а можна компостувати, щоби потім мати добриво для дерев чи кущів. При компостуванні рослинні залишки, а водночас і шкідливі хімічні речовини, що містяться в них, без доступу кисню поступово розкладаються, утворюється компост – більш-менш однорідна органічна маса, яку можна використовувати як добриво.Комунальні служби будуть надавати людям допомогу у вивезення сміття. До роз’яснювальної роботи залучається радіо та телебачення. Добрий намір навести чистоту і лад може мати згубні наслідки для довкілля, здоров’я людей.

Джерело: sh.ckpfu.org.ua
Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Жителі Шполи у відчаї. Їм немає чим дихати

  1. Шполянин коментує:

    Саджати треба!!! пiдпалив смiття – в тюрьму! Бандити повиннi сидiти в тюрьмах!

  2. aperkot коментує:

    Ну можливо і не саджати , це ж не 33 -й але відповідальність повинна бути сувора ( грошима в великих розмірах, батогом по сраці разів в 100, і в засоби масової інформації щоб люди знали хто їх травить . От такої…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *