У Шполі триває пошук

Вийшла  на зв’язок  однокурсниця  Рая.    Мина автостанцію.  Обнялися, розцілувалися і на моїй «АНТИЛОПІ»  поїхали. До села  30 км. Приїхали.   Знайшли сільраду, а навпроти –  братська могила.. Зайшли  до влади і… Головою  тут працює Катерина Іванівна. Вона раніше працювала  вчителькою  в нашому місті.  К.І. не дасть нікому і слова  сказати. Я хотів задати   2 питання,  але…

“П”ємо чай, а все потім”

Але ми пішли до могили  і були розчаровані.  Прізвища діда Олега в списках загиблих не було.  Підняли  документи в сільраді і там   Князєва  Сергія немає.
По документах, які були в Олега 138-я сд  3.02.1944р вела бої саме  в  цих
селах:  Кавунівка, Товмач,  Водяне.

Ну що ж… Сіли за стіл, пом”янули загиблих, поставили на могилу  фронтові 100гр,  зфотографували  і поїхали в Шполу. Я показав Раї свою квартиру, де не було  одної стіни і відвіз їх на автостанцію.

Почав я розшук.  І знайшов.
В документі втрат  138-ї сд, який підписаний  нач.штабу  дивізії полковником  Любимовим ,  лейтенант Князєв С.Г. загинув 3.021944р в похований в сКауновка,  Калигорського рн., Кіровоградської обл..  А чому так?
Справа в тому, що  до 1954р, коли була  утворена  наша Черкаська обл.,  південні район нашої області входили в склад Кіровоградської області. Здавалося,  що все ясно.   Але….

По паспорту поховання Дід Олега  похований  в с.Шевченково,  Кіровоградський рн.  Кіровоградська обл..  Це більше  100 км на південь.

Але чому тоді  дружина  лейтенанта- бабуся  Олега  в 60-ті роки приїздила на могилу свого чоловіка  саме в Кавунівку7  Виходить щоона знала де похований її
чоловік?   А як же  паспорт поховання?

Я передав всі дані  Олегу.
Він  зателефонував в с.Шевченково і там пітвердили, що Князев С.Г. похований в  цьому селі.

Я в це не вірю..   Піду ще в наш  військомат.

Пошук продовжується.

Опубліковано у Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *