У Шполі триває розбудова комплексу «Географічний центр України»

На минулому тижні в Шполянській райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» з питань подальшої розбудови історико-туристичного комплексу «Географічний центр України» на території району. У заході взяли участь голова Шполянської райдержадміністрації Юрій Бугайов, голова районної ради Микола Тимошенко, начальники відділів райдержадміністрації: регіонального розвитку та містобудування Олена Яровенко, культури і тризму Дмитро Вовк, начальник управління Державного казначейства в районі Павло Слюсар, представники підрядної організації, проектанти.

На виконання доручення губернатора області Тулуба С. Б. за підсумками проведення «круглого столу» з представниками творчої інтелігенції, який відбувся 03 серпня 2012 року, розроблено проект облаштування місця географічного центру України. Його реалізація здійснюватиметься на засадах спів фінансування обласного і районного бюджетів. Урочисте відкриття першої черги відбудеться вже до кінця 2012 року.

Ще в липні минулого року на території колишнього аеродрому, що на трасі Черкаси-Умань у с. Сигнаївка, збудовано залізобетонний фундамент, встановлено металеву колону Н=12м, що символізує молоду державу Україну та облаштовано навколо колони майданчик з тротуарної плитки «Старе місто» радіусом 6,5 м. З початку будівництва використані кошти у сумі 300 тис. грн.: 32,8 тис. грн. – проектно-вишукувальні роботи; 63,2 тис. грн. – роботи по облаштуванню території Географічного Центру; 57,1 тис. грн. – вартість виготовлення і монтаж колони ГЦУ; 146,9 тис. грн. – капітальне будівництво.

Планується в подальшому виконати сферичний подіум з граніту, обрамлений 27 блоками із Житомирського червоного габро, що символізує державу з адміністративним поділом, де вертикальний пілон-пагін і є фіксацією центру України.

Центральний елемент комплексу огинається дугоподібною підпірною стіною із пластів пісковику, що ніби борозни з під лемеха могутньої сохи вивертаються на поверхню землі.

Навколо знаку за підпірною стіною буде розбито парк. Проектом передбачено збереження злітно-посадкової смуги та будівництво невеликого терміналу.

В ході засідання голова райдержадміністрації Юрій Бугайов зазначив, що розбудова історико-туристичного комплекс «Географічний центр України» відіграє особливу роль в соціально-економічному розвиту Шполянщини, оскільки в першу чергу передбачає майбутньому надходження інвестицій, розширення інфраструктури та реалізацію бізнес-проектів.

Джерело: shpola.gov.ua
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *