Серед найбільш болючих проблем Шполи та району є якість автошляхів. Особливо жахлива ситуація у селах району. Влада робить вигляд, що не помічає цієї проблеми. Спочатку людям говорили, що грошей на дороги немає, бо триває підготовка до ЄВРО 2012, тепер напевно скажуть, що у відсутності грошей винен київський євромайдан.
Ви знаєте мені соромно, що Рада затвердила низку законів, що перетворять нашу волелюбну Україну в тоталітарну країну. В країну де над козацькою волею постійно висить меч чи тирчить паля. Про це в інтерв»ю кореспонденту Інтернет газети «Шпола онлайн» заявив голова Шполянської районної організації партії «УДАР» Юрій Плосконос.
Мешканці Шполи своєрідно відреагували на ухвалення Верховною Радою законопроектів, які обмежують права громадян та можуть стати інструментом тиску на ЗМІ.У соціальних мережах поширено фото однієї з зупинок громадського транспорту у Шполі. Невідомі зробили там надпис «Янукович зек».
Нещодавно інтернет газета «Шпола онлайн» розповідала про те, що вночі невідомі зловмисники зруйнували огорожу біля центральної пошти. На сайті УМВС в Черкаській області дотепер немає відомостей, – чи затримані зловмисники. Тим часом, вандали нахабніють далі. Вночі зруйнована огорожа біля червоного ставка у Шполі.
Нажаль молодь Шполи нині не має умов для нормального відпочинку після роботи чи навчання. Тому обмежуються відвідинами барів, прогулянками в центрі міста та у парку. Щоправда, є мешканці Шполи, які демонструють у соцмережах, що здатні на своєрідні «рекорди», наприклад, на гойдалці.
З самого початку декілька цифр. В 2013 році працювало 38 цукрових заводів. В 2012 цукор варили 63 підприємства, а в 2011 році – 77. За три сезони зупинили свою діяльність 39 заводів. Це 20 000 робочих місць в сільській місцевості. Не кажучи вже про взаємопов’язані галузі, серед яких тваринництво, яке є споживачем такого побічного продукту цукроваріння, як жом.
На Катеринопільщині найкраще дихати свіжим повітрям, на Уманщині – навчатися, а на Канівщині – отримувати зарплату, інформують “Вечірні Черкаси“. Де багатші села?Найвищий рівень безробіття на 1 січня 2013 року був зафіксований у Монастирищенському районі – 7,4%. Це удвічі вище, ніж у середньому по області, – 3,3%. Найнижчий же рівень безробіття – у Смілі, включаючи